Sytytä kynttilä...

Sytytä kynttilä....ja hiljenny.Tänään on suruliputus.
Mutta kaikista huolimatta,meidän pitää jaksaa suunnata elämässä eteenpäin.
Vaikka me kuinka täällä "ruikutetaan",se ei auta ketään,ja kaikista vähiten se ei auta itseään.Tulee vain paha olo...ja mieli.
2221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eiköhän tämäkin viesti ole jo tullut selväksi

Äänestä

ei ole monta, kyllä kansalaisten pitää saada surra, vai eikö sinua kosketa mikään, minäkin "vanha kyynikko" itkeä-tihrutan, vaikkei minulta kuollut ketään... "jokainen ihminen on laulun arvoinen"!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Elämässä eteenpäin- kirjoitti:

Sytytä kynttilä....ja hiljenny.Tänään on suruliputus.
Mutta kaikista huolimatta,meidän pitää jaksaa suunnata elämässä eteenpäin.
Vaikka me kuinka täällä "ruikutetaan",se ei auta ketään,ja kaikista vähiten se ei auta itseään.Tulee vain paha olo...ja mieli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu