Tuomitseeko Halla-aho väkivaltaiset katupartiot

Ei tuomitse, eikä ihme, eihän hän ole aidosti tuominnut äärioikeistolaiskaheleiden tekemiä joukomurhiakaan.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kannattaa lopettaa hampun polttaminen, selkeästi olet nyt trippaullut ja nähnyt näkyjä. Mitään äärioikeiston tekemiä joukkomurhia ei ole tapahtunutkaan.

Mutta varmasti Halla-aho tuomitsee somalien ja ählämien väkivaltaiset "katupartiot".

Äänestä
  • Eikö äärioikeisto todellakaan ole murhaillut ketään viimeiseen 300 vuoteen?

    Äänestä

  • Sakalaiset laittoivat vaaralliset ihmiset leireille ja myös vähän tappoivat näitä, mutta pieniä määriä suhteessa mitä kommunistit ja amerikkalaiset tappoivat. Ja onhan vaarallisista ihmisistä hyvä päästä eroon.

    Äänestä

Katupartiot eivät ole väkivaltaisia. Tähän mennessä ainoastaan vasemmistoanarkistien pellepartio Tampereella on ollut väkivaltainen.

Äänestä

Mene kuule kyllikki ostaan matulta munaa sen sijaan että vaivaat päätäs asioilla josta et mitään tajua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjuytri kirjoitti:

Ei tuomitse, eikä ihme, eihän hän ole aidosti tuominnut äärioikeistolaiskaheleiden tekemiä joukomurhiakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu