Miten hoitaa vanhusta

Miten tulisi hoitaa persoonallisuuhäiriöistä vanhusta? Ei vielä laitoishoidossa vaan kotona ja virkeänä mutta vaikeata on....raskasta lapselle
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Munkin äiti on varmaan tuommoinen...kerrotko lisää?Raskasta se varmasti on,sen olen huomannut.Tekemiseni mitätöidään,ja hän kehuu aina miten se ja se on tuonut sitä tai tehnyt sitä,ei koskaan minulle kiiitosta heru,vittuiluja vain sain taas kun leivoin hänelle rieskaa,ja tein hyvää jauhelihakeittoa,ja huomautuksen että tulin myöhässä,vaikka mitää aikaa ei ole sovittu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


casdsds kirjoitti:

Miten tulisi hoitaa persoonallisuuhäiriöistä vanhusta? Ei vielä laitoishoidossa vaan kotona ja virkeänä mutta vaikeata on....raskasta lapselle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu