säännöt toisin sanojen Duplinin sopimus purettaisiin .Jos tämä toteutuu mitenkä käy suomen.
Eu haluaa poistaa Suomelta ensimmåisen maan
eumörkö
2265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tarkoitatko sitä ihanaa EU:ta joka :
- toi kuljetusalalle viiden ammattidirektiivipäiväkoulutuksen jota vain suomi orjallisesti noudattaa
- aikoo tuoda kuljetusalan vapaan kilpailun suomeen
- jonka nettojäsenmaksua suomi maksaa joka vuosi
- jonka pakotteet heikentävät suomen ja venäjän välejä ja on kohtalokasta suomalaiselle taloudelle
- rikkoo omia perussääntöjä
- ajaa ilmastopolitiikallaan teollisuuden pois euroopasta kiinaan saastuttamaan
- direktiiveillä, määräyksillä ja säädöksillä häiritsee tavallista maalaisjärkeä ja ihmisten toimintaa
- vei sahureilta ja pienrakennustarviketeollisuudelta kannattavuuden CE merkkileikillä
Se EU mitä 90 luvulla kannatin ei ole enää nykypäivänä se sama EU. Tulokset luemme päivittäin lehdistä.
Tiivistit asian kiitettävästi. Ei tosiaan vastaa ollenkaan alunperin myytyä tuotetta.
Ns. EU:ta ei olisi ikinä pitänyt muodostaa...se on tuonut niin järjettömän paljon haittaa itsenäisille maille..etteivät sanat riitä kertomaan, ja mitkä kustannukset, ne ovat tähtitieelliset...niilläkin olisi työllistetty ihmisiä jne. jne. jne. jne......järjetöntä meppien ja niitä järjettömän huippuviran omaavia (Katainen) elätetään.... muita maita siinä sivussa.....mutta näillä mennään, kun maailman pieni porukka päättää...sotilasyhteistyö, Euroopan turvallisuus olisi voitu hoitaa myös toisin ilman tätä järjetöntä mammutti-EU:ta..rahanahneet vallassa ja tulos sen mukainen...
Pakkohan sitä on jostain repiä kataisen palkka lienee korotuksen jälkeen 27000 euroa kuussa en ole ihan varma mutta korjatkaa, se on pienipalkkaisen koko vuoden palkka.Pistin kyllä nimeni Väyryslistaan täällä on mutiaisia kohta enenmän kuin kantaväestöä ,monikultuuri rikastuttaa tosiaan .
Tarkistin Kataisen palkan 27953 euroa kuussa onko korotus jo astunut voimaan en tiedä mutta kyllä tuntuu olevan mukava liksa.Tehkää pitkää päivää ja maksakaa veronne tunnollisesti kyllä niille tarvetta löytyy.
TIMO SOINI nyt odotamme että puolustat Suomea ja suomen kansaa, nyt tyhjänpuhuminen seis, ja rajat kiinni, kansa kärsii, köyhiltä leikataan ja mamut valloittavat maan, raiskaajat ja ryöstäjät.
TIMO nyt pitää tehdä jotakin.
Nuku yösi rauhassa kaikki tietenkin aikanaan eiköhän mutakuonoille löydy laki järjestys,katupartioita eivät lähteneet kieltämään kuin Arhimmäki .Niinistö ,haglund jaStup josta näyttää tulevan jonkinasteinen viherhyysäri taitaa mennä ääniä tästä puheesta ,Kokoomuslaiset olivat ennen kovia Lapuanliikkeen kannatajia.Meillä on paras mahdollinen ulkoministeri joka tekee parhaansa kansalaisten eteen.
Soinin ainut kiinnostuksen kohde on oman pankkitilin kasvu hinnalla millä hyvänsä. Katupartioista ei ole kuin haittaa.
Missä Timon ja muiden persujen teot? Nyt tarvitaan Suomen puolustajia/pelastajia, sipilän, Stubbin ja Orpon porukka ei tee mitään muuta kuin antaa maan tuhoutua.
Kohta on perheenyhdistämiseneen 500 tuhatta mamua maassa ja kaikilla käsi ojossa Suomen verovaroin ja kovalla työllä tehtyä sosiaaliturvaa kohtaan ja kaduilla ei uskalla liikkua alkuperäiskansa.
Timo Soini nyt pitää tehdä jotain, olet ulkoministeri ja suomi on pelastettava raja kiinni kun ei muutkaan noudata sopimuksia, eikä turvallisista maista tarvitse ottaa suomeen yhtään elintasopakolaista.
Katainen on komissaarina 28 tuhannen 7kk palkalla, mitään ei suomen eteen ole tehnyt...
Timo Soini apua nyt Suomella ja äkkiä tai irti EU:sta!
Suomi toisin kuin muut maat ei ole ns. läpijuoksumaa, vaan tänne peräseinälle kasaantuu muuttovirrat. Siksipä suomen tulisi saada erityiskohtelu noissa sopimuksissa.
Ei tässä mitään erityiskohtelua tarvitse, se peräseinä vaan tulee yksinkertaisesti vastaan, ennen Suomen rajaa. Tänne EI TARVITA ainoatakaan surffaria. Hädänalaisuus kun on osoitettu, äiti ja lapsi pääsevät maahan, sotilaat eivät !
Ulkoministeri Soini nyt sinua tarvitaan me Suomalaiset tarvitsemme isänmaan eteen Apua!!!!
Lue Blogi. Kyllä Soini on mukana tekemässä kovasti töitä maamme etujen puolustamiseksi, vaikka televisiossa esiintyy aina Petteri Orpo.
Ristiriitaista, mutta toisaalta omaishoidontuki nousee ja ylevero poistuu.
Ja suurin piirtein kaikesta muusta viedään...
Soini on saanut kaiken haluamansa se paskat välittää äänestäjistään ja suomalaisista, pankkitili on kunnossa, huippuvirka tulossa, soini säätiö pullistelee miljoonista jne,puoluetuet persujen ja jäsenmaksut menee omaan säätiöön, kusetus vailla vertaa ja vielä ei persujen ja persuja äänestäneiden silmät aukene ,vai nuolevatko piilossa haavojaan kun hävettää miten halpaan menivät.ytky jytky jytky jytky jytky jytky...............
Olisi luullut että niillä toimilla eli miljardien lisäkuluilla mitä Katainen aiheutti suomalaisille, tienaisi vähintään miljoona euroa kuukaudessa.
Timo Soini näytä että olet mies, sinun pitää tehdä jotain Suomen eteen, me olemme kusessa, kokoomus ja kepu tappavat Suomen.
Timo me pelkäämme.
Timolla oli isot vaalipuheet nyt vaaditaan tekoja suomen pelastamiseksi, turvattomuus lisääntynyt ja tuska
Norjalla raja kiinni, Tanskalla, Itävallalla, Norja palauttaa venäjälle matut ja Venäjä työntää ne suomeen ja Orpo seisoo hiljaa, Nerg selitti, että meidän pitää noudattaa sopimuksia, kuka selittäisi näille, että muut maat eivät noudata ja Venäjältä ei tarvitse ottaa yhtään matua, miksi rajaa ei saada kiinni, Sipilä hehkuttaa vaimonsa kanssa omakotitalollaan vaikka Suomi tuhotaan.
Timo ja Persut nyt pitää TEHDÄ JOTAKIN, raja kiinni, olette hallituksessa, älkää tuhotko Suomea, TIMO SOINI olet ulkoministeri nyt pitää pelastaa Suomi, sama käytäntä otettava kuin Norjassa ja Tanskassa, muuten olemme nyt jo kusessa!
Perussuomalaisilla on kova tarve kurittaa pienipalkkaisia työntekijöitä ja haukkua heidän puolellaan olevia ammattiliittoja kuten eräs Päijäthämeen persujen kansanedustaja herra RL juuri lehdessä hävyttömästi haukkui ay-liikkeen, vaaleissa ilmoitti olevansa duunarin asialla!!!!!!!
Porvari on porvari, mutta nyt pitäisi maata puolustaa kun sillä on ratsastettu, miksi raja vuotaa, Persut ei tee mitään, hallitusohjelmassa oli ottaa 700 pakolaista lisää, otettiin 30 tuhatta, menikö putkeen, nyt on Isisin porukka maassa, päänroikuttajat ja katkojat tulevat lävitse ja pääministeri ja sisäministeri hymyilevät , eräskin kokoomuksen kansanedustaja pieni mies joka marssi Pridekulkueessa ja ilmoitti että punainen matto pitää levittää matuille, hänkö kantaa suomen kansasta huolta, ehei....
Timo Soini ja Persut, nyt pitää Toimia eikä hyssytellä, maa on vaarassa, tukehtuu pakoloismäärään ja köyhiltä leikataan.
TEKÄÄ NYT SAAKELI JOTAKIN, MAA KAATUU, RAJA VUOTAA jA NÄÄ NYSVÄÄ HANDUJAAN.
Miksi hallitus ei puolusta omaa isänmaataan, miksi näin munattomat päättäjät!
Miksi ei tehdä kuten Norja, vaan päinvastoin kaikkimatut meille jotka Norja kääntää takaisin, kuka ottaa vastuun, Orpo, Nerg, Sipilä, Soini?