Selittää suvakki Enbuskessa. En ymmärrä suvakkilogiikkaa.
jos aika käy pitkäksi niin voi raiskata
eijärkeä
862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se tarkoittaa että karkottakaa ne paskat jo nyt eikä vasta puolen vuoden päästä.
Mainostuloilla elävän MTV3:n kantin kestävyyttä täytyy ihmetellä tuollaisen partajeesustoimittaja Enbusken paskanjauhannan ollessa kyseessä.
Itse olen hyvin toimeentuleva ja saatan mainoksia katsella, mutta Enbusken partaturvan ilmestyessä ruutuun suljen toosan ihan heti, Ylen matuteeveetä nyt en edes pahimmissa unissanikaan katso!
On se niin valitettavaa, että suomalaismedia on menettänyt totaalisti uskottavuutensa tässä saatanan matukiimassa!
Enbuske oli minusta hyvä. Saa varmaan taas feministeiltä turpaansa. Ja se nainen nimenomaan hyvin analysoi tuon, että Suomessa ei saa julkisesti olla muuta kuin suvakki tai rasisti, niin suvakkius voitti niiden feministien mielessä ja siksi tulivat sitten puolustaneeksi turvisten tekemiä seksuaalirikoksia syyttämällä vain suomalaisia miehiä ahdistelijoiksi.
Partaturpa Enbusken MTV3:n studioon tuoma matujen uudenvuoden yön karmeuksia tutkiva poliisi sai sentään pari sivulausetta ikävistä tapauksista sanoa Partaturvan ja suvakkimuijan esittäessä pääroolia matumyönteisyydellään ja kaukaisen mutuperusteisen historian kaiveluilla.
Tähän samaan logiikkaan perustuu kaduilla huuhailevien Kyllikki-ämmien ymmärryskin maturaiskauksiin lisänä vielä einesruoan syönti!!!
"En ymmärrä suvakkilogiikkaa."
Sama täällä:
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/01/vasurilogiikka2.png
Onko tuttua toimintaa, vai mitä sukkivakit, hä..?
Katsotteko te oikeasti näitä ohjelmia, vai ettekö ymmärrä puhetta. Tämä Dahlgren EI puolustellut turvisten tekemiä raiskauksia. Vaan selitti eräiden maiden naista alentavaa esim joukkoraiskauskulttuuria kriittisesti.
Pitäisikö siellä kiljua niinkuin tällä palstalla, että mamut vittuun, että ei tulkittaisi äärisuvakkiudeksi.
Ja Embuske (aika myöhään heränneenä kylläkin) uskalsi ihmetellä miksi feministit puolustivat joukkoraiskauksia.
Mun mielestä kaikki olivat sitä mieltä, että nämä uudenvuoden tapahtumat ovat uusi ilmiö Suomessa, mitä täälläkin forumilla yrittettiin sanoa jo viikkoja sitten, mutta suvakkimedia on sen tyrmännyt.
Kuinkakohan kauan näitä selitellään ja kts. läpisormien ennen kuin toimitaan ja saadaan taas resurssit hoitamaan vihdoin vaki kansan tarpeita , alkaa olemaan "luottamuspula" viranomaisiin , olisi aika kertoa niin kuin asiat ovat ja toimia senmukaisesti.