että kansikuvasi voi esimerkiksi olla äskettäiseltä matkalta tai jostain, joka saa sinut tuntemaan ylpeyttä.
Millaisia voisivat olla eri palstalaisten kansikuvat?
Naamiksessa sanotaan
33
340
Vastaukset
Sellainen jossa oikein kunnolla irvistetään!
Kuka tylsimys haluaa katsella vuodesta toiseen sellaisia kuvia, jossa kehyksen sisältö täyttää sopivaisuuden rajat ja on muutenkin niinnoinkuin odotusta vastaava? Miksi kukaan haluaa olla itsensätoteuttava ennuste? Ei mitään mielikuvitusta, ei mitään odotettavaa (muuta kuin ne samat kuvat eri kulmista ja eri paikoista vain)... ja sisältötekstikin jää aina samalle linjalle... kävin salilla...paistoin pullaa... katsokaa kun roopesta (jostain piskistä) on kasvanut iso ja komea kaveri... blääh.
Mitä se Buddy sanoikaan siitä kuvattavasta hääpärista? Pienen hetken ikuistus, ajallisesti vain sekuntteja. Haa, joo, rosvohuivit. Juuri tuollainen jää mieleen. Ei mikään tasapaksu-imelä-mitäänsanomaton-tyhjä katse-sinne jonnekin- jää mieleen. Samanlaisia on tuhansia muutaman joukossa.
Muistakaa irvistellä. Yllättäkää. Laittakaa itsenne likoon.- ole_rehellinen_vastaukse
Onko sinulla siis sellainen?
ole_rehellinen_vastaukse kirjoitti:
Onko sinulla siis sellainen?
Ei tietenkään. Sehän oli vain teesi tai paremminkin lähtökohta uudelle ajattelulle. Olen samanlainen tylsimys kuin lukemattomat kaltaiseni enkä juuri näe syytä poiketa joukosta. Tai poikkean siinä mielessä, etten viitsi laittaa edes niitä matkakuvia, puhumattakaan että jakaisin jotain sellaista, mistä todella olen ylpeä.
- täti_on_setä
Niin Dazu aivan niin Dazu.
- Luolamadonna
Tällaiset sopisivat kansikuviksi!
yksinkertainen.blondi - netistä poimittu kuva vaaleasta naisesta aurinkorannalla
nimimerkitönj - poseeraus läppärillä näkyvän miehen kera
monte - arjalainen rotupuhdas mies seisomassa ylväästi
hullu_ukko - kuva miehestä hiippailemassa hämärässä lastenhuoneeseen pimpinkosketteluun
elisakettu - narukätinen poju
tosi..typy - suuri mies poseeraa rakennustyömaalla
buddy-love - kuvassa epämääräinen iso klöntti vaaleaa, taikinamaista ihmislihaa, klöntillä irstas ilme
lääkelehtinen - kuvassa miestä vedetään köysissä venäjän rajan yli
määmy - lihava pieni nainen soittaa casion syntikkaa
(Reps)Luolamadonnan trolli - "I love Luolamadonna" -signeeraus peilissä, josta rölli ihailee itseänsä.
- määmy
Vielkää e löydy Casioo ku laskimena, kyl silki pystyy skulaa.
elisakettu kirjoitti:
Luolamadonnan trolli - "I love Luolamadonna" -signeeraus peilissä, josta rölli ihailee itseänsä.
Kansikuvaröllikkätyttö? :D
elisakettu kirjoitti:
:-D Juh. Ja josta käyttäjä voi tuntea... miten se nyt menikään... ylpeyttä?
Nii-in.. Ilmeisesti :D
- ei.jumalauta
Nauroin tolle buddy-loven kuvaukselle :)
Hah! Joku trolli on ladannut väärän kuvan mun profiiliin... ai niin, eihän mulla ole edes naamakirjaprofiilia. :))
- tätä.kysyn.nyt
tosi..typy kirjoitti:
Hah! Joku trolli on ladannut väärän kuvan mun profiiliin... ai niin, eihän mulla ole edes naamakirjaprofiilia. :))
Pelkäisitkö ettet saisi riittävästi kavereita?
tätä.kysyn.nyt kirjoitti:
Pelkäisitkö ettet saisi riittävästi kavereita?
Saako sieltä oikeita kavereita, siis ihan ikiomaksi?? Mitä ne maksaa? :)
- tosi..fiksu
tosi..typy kirjoitti:
Saako sieltä oikeita kavereita, siis ihan ikiomaksi?? Mitä ne maksaa? :)
Huoh, taidat olla vähän kuutamolla näistä jutuista...
tosi..fiksu kirjoitti:
Huoh, taidat olla vähän kuutamolla näistä jutuista...
Ai, miten niin "vähän"? - Ainahan minä! Normi meininki. :)
Minun kansikuvana on, kun rummutan avokämmenillä päälakeani ja soitan nokkahuilua
sxth kirjoitti:
Ei hassumpi, kun sen tietää käsittämättömän vaikeaksi ilman harjoitusta.
Harjoittelu tekee mestarin tai tunarin
Minusta aloituksesi oli mielenkiintoinen. Minun kansikuvassa voisi olla vaikka "lalalalallalaa - en kuule mittää, käet korvilla" :)
Ei se sai minut tuntemaan hilpettä, kun jonkun lukemani jälkeen vilkaisin profiilikuvaani.Mulla ei ole kansi eikä profiilikuvaa...oon tylsä.
Sellane, mi juoruu pyrkimyksist
https://www.rmiguides.com/international/_images/slideshows/everest/5.jpg- ja.hankkia.elämä
Sun kannattaisi pyrkiä ainoastaan tuosta omakehustasi eroon.
ja.hankkia.elämä kirjoitti:
Sun kannattaisi pyrkiä ainoastaan tuosta omakehustasi eroon.
Häntä dogii heijaa ei.
- sian.saksa
oy_bimbo_ab kirjoitti:
Häntä dogii heijaa ei.
Ja sanomattakin ymmärtänet että myös tuosta typerästä kirjoitustyylistäsi?
sian.saksa kirjoitti:
Ja sanomattakin ymmärtänet että myös tuosta typerästä kirjoitustyylistäsi?
Ooks testannu kofeenitont sumppii?
oy_bimbo_ab kirjoitti:
Ooks testannu kofeenitont sumppii?
Kofeiiniton kahvi ja alkoholiton kalja.
Kaksi maailman turhinta asiaa.- kiljupänikkä----
.
*hörps*
har!1
. hullu_ukko kirjoitti:
Kofeiiniton kahvi ja alkoholiton kalja.
Kaksi maailman turhinta asiaa.Mieltä samaa oon
- lopeta.kirjoittelu
oy_bimbo_ab kirjoitti:
Mieltä samaa oon
"Mieltä samaa oon"
Onko ihan pakko kirjottaa noin ärsyttävällä tyylillä? lopeta.kirjoittelu kirjoitti:
"Mieltä samaa oon"
Onko ihan pakko kirjottaa noin ärsyttävällä tyylillä?Stikkaa voin slangii stadin myös. Hassuu, soittaja bamlaa enkkuu, vastaaja soittoon bamlaa sveduu & Vares suomee.
Risteilyl oltiin. Halus kapu päytäänsä istumaan mut. Kapu uhoo alkoi, mikäli pidä hänel seuraa yli yön, paattinsa hän upottaa. Paatist vene sukelluksen tuli.- kummallista---
lopeta.kirjoittelu kirjoitti:
"Mieltä samaa oon"
Onko ihan pakko kirjottaa noin ärsyttävällä tyylillä?.
"Kummallista kun meikää ei häiritte yhtään vaikka en kaikkee edes tajuu :)"
har-har-har
.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä782287Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1361464- 1331452
- 1521169
- 1081003
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten372921Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82764Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55714Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67684Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50683