http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012120993710_uu.shtml
Lissukat tutkii juttua, liittyykö tämä pussailu pizza mafia juttuun,
Ei edes Oulun pakkanen saanut viilennettyä kiimaa, jota muslimit tunsivat tosiaan kohtaan
Lissukat tutkii juttua, liittyykö tämä pussailu pizza mafia juttuun,
Ei edes Oulun pakkanen saanut viilennettyä kiimaa, jota muslimit tunsivat tosiaan kohtaan
Vastaukset 5
Vanhimmat
No eivät osanneet kivittää ikkunoita hajalle, että " Kenraali Talvi " olisi päässyt hyökkäämään täydellä rintamalla ja koko voimalla. Että silleen.
Ihmekkös tuo, täälä Lahdessa hennalan pakolaiskeskuksella poliisi vierailee useamman kerran viikossa. Piirittivät poliisitkin kertaalleen, piirileikistä suuttuivat ja poliisi joutuu selvittämään voimankäytön liiallisuutta :)
Eivät pitäneet siivouksesta.
Ylehän sanoi eilen, että poliisi käy vain juttelemassa turvapaikanhakijoiden luona,
Oulun käräjäoikeus on tänään vanginnut poliisin esityksestä kaksi miestä viime maanantaina Oulun Toppilassa tapahtuneen joukkotappelun seurauksena.
Kyllä tuossa aivan selvästi sanotaan, että Käräjäoikeus on lissukoiden pyynnötä vanginnut kaksi ulkomaalaistaustaista ählämöä
Lissukat haluaa jutella niiden kanssa vähän enemmänkin ja kenties puuhata jotain kivaa poliisivankilassa ?