Vieläkö joku kuuluu kirkkoon?

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Todellisen kristityn ainoa Herra ja auktoriteetti on Jeesus Kristus ja raamatun sana. Siinä ei mitään instituutioita tarvita välissä onneksi tai pikemminkin Luojan kiitos. Jeesus Kristus kyllä kuulee jokaisen rukouksen ilman pappien, piispojen tai satanistisen katolisen paavin hyväksyntää.
Kyllä jos Martti Luther näkisi mitä nykyinen luterilainen kirkko puuhaa niin kävisi varmasti naulaamassa tulikiven katkuiset teesinsä myös nykyisen luterilaisen kirkon oveen. Katolisen kirkon 60-luvulla aloittama ekumeeninen liike on pikku hiljaa mädättänyt protestanttisen Kristinuskon ja valitettavasti Suomenkin luterilainen kirkko on sortunut häpäisemään Martti Lutherin uskonpuhdistuksen hyväksymällä homoliitot ja islamin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heimemädätetään kirjoitti:

Jos kuulut, muista että tuet rahoillasi islamistimädättäjiä:
http://mvlehti.net/2016/01/21/kirkon-jasenmaara-laski-alle-neljan-miljoonan-arkkipiispa-makinen-ja-piispatar-askola-vievat-kirkon-perikatoon/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu