Parhaat tupettajat youtubessa?

MrJuha82outolintu

Mulla tulee mielee semmosia nimiä ku;
Wespa(filosofoija)
Kuvalautalainen(tuben oma filosofi)
Sikamaster(älykäs asperger)
Siiri ja Siiri(opiskelijatytöt)
Iinaps(juoksijatyttö)
UncleSamPatriot(hassunhauska ja erikoinen)
Janne Gransström(nörttimme)
Marko Vanhanen(pottatukka, joka ymmärtää hyvin ilmastopolitiikkaa)
Pasi Viheraho(väriläiskä)
Pottukoira(suorasanainen)
Okspoast(musanero)
Papananaama(hyviä aihevideoita hänellä)
Pietu Lyytinen(meikkaava mies)
Katri Manninen(hyviä ajatuksia jakaa videoillaan ihmisen henkisyydestä ja onnellisuudesta sekä psykologia)
...mm tuommoisia tulee mieleen.

Sitten on semmosia kanavia kuin esim;
Rahavarasto(rahan merkityksestä puhuva, että ei se kapitalismi välttämättä oo niin paha kuin luullaan)
Kasvublogi(haastattelee eri ihmisiä)
Sairaalayksikkö
HUS-sairaala(sairaalasta eri kuvauksia)
Oulun yliopisto
Tampereen yliopisto(fiksuin yliopisto)
Mäkihyppyvideot-kanava(paljon vanhoja ja uusia hyppyvideoita)
Hockeyfightsdotcom(jääkiekkotappelukanava)
Dan Conroy
Jussi Ihamäki(yleisurheiluvideoita)

19

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saibannit
      • MrJuha82outolintu

        Viheraho menetti kyllä pisteet.
        En pidä enää.
        Rehellisyys maan perii!


      • sai_bannit

        Arton mukaan bannaaminen tuli puun takaa.


      • ujmnhyt

    • LempäälänKeisari22

      Niilo22 on paras. Ei näitä muita kannata edes katsoa. Kosola on ihan omaa luokkaansa. Sillä tyypillä on karismaa!

      • Anonyymi

        Paska! Oottaa kokoajan paketteja ja kerjää niitä. Kuolis omiin paskoihinsa ilman äitiä. Nolla miinus nolla. 👹


      • Anonyymi

        niilo22 on kova että nykyään seuraan oikeastaan vain hänen kanavaa että hän on melekein ainoo tupettaja jota katson ja muu mitä juutuubissa katson tai kuuntelen on musa ja urheiluaiheiset videot.

        viestin lähettäjä Juha pohjola


    • Elizabeta

      Katri Manninen on todella rasittava ja turhanpäiväinen hölöttäjä,joka jauhaa,jauhaa,jauhaa,jauhaa,jauhaa,jauhaa,jauhaa,jauhaa,jauhaa ja jauhaa vain ja ainoastaan itsestään,kaksikymmentä vuotta sitten olleesta kuntokuurista,minäkeskeisesti vain ja ainoastaan puolivillaisia ja keittiöpsykologimaisesti keksii omia selityksiä sekä omalle käyttäytymiselleen ja etenkin muiden.
      Äärimmäisen rasittava,julkisuudessa vaikka väkisin.Elämäntapavalmentaja jolla on oma henkinen kehitys jäänyt lapsen tasolle,ihminen joka ei voi myöntää itselleen olevansa väärässä ja hankkii diagnoosin jos toisenkin tyynnyttääkseen omaa,surkeaa itsetuntoaan koska ei kestä ottaa vastuuta omista valinnoistaan, mm. kolmesta avioerosta ja sössityistä työhankkeista.Jos Katrin äiti ei olisi kirjailija, ei olisi Katrikaan.
      Pinnallinen ihminen,äärimmäisen pinnallinen.Itsekäs ennen lapsia ja sitten vielä itsekkäämpi.Ei kykene hallitsemaan omia tunteitaan,siihenkin on diagnoosi.Amfetamiinipohjainen adhd - lääke auttaa kyllä varmasti painon pysymään paikoillaan.

      Miksi Katrin äiti ei ole laiha,vaikka Katri on laihutusvalmentaja?

      Miksi Katrin äiti sai talousrikostuomion,onko Katri sen luotettavampi?

      Mainostaa itseään aika monen asian asiantuntijana, mutta ei päivitä sivustoaan.Ei kestä eriäviä mielipiteitä.Salkkareiden käsikirjoittaminen ei ole kovinkaan suuri meriitti.

      Kurssit ylihintaisia ja työn tulokset ei ole kovinkaan keskitasoa ylevämpiä.
      Hoh hoijaa.Miksi tämä ihminen on julkisuudessa?Tyrkky.Keskittyisi nyt vaan lapsiinsa ja kyläyhteisöön.Pudonnut kelkasta ja menneen talven lumia.Krisse Salminenkin oli joskus hauska.Niin oli Manninenkin mielenkiintoinen.Jämähtänyt 2000-luvulle.

      • Aina voi kritisoida. Mutta oon eri mieltä Katrista. Tosi mukava ihminen. On ollu minulle aina ystävällinen. Ymmärtää minun tarina, minä ymmärrän hänen tarinan. Ollaan ikäänkuin hieman samanlaisia jollain tapaa, silti erilaisiakin.
        Aika kaunis ja fiksu.
        Myös mukava kuten sanoin jo aiemmin.
        Salkkareiden käsikirjoitus on hieno asia, arvostan!
        On myös hyvä henkisen valmennuksen "koutsi".
        Sillä on paljon fiksuja näkökantoja.


      • En haluisi kritisoida sun viestiäsi turhaan, mutta mielestäni meijän kaikkien pitäs ymmärtää paremmin toisia.
        Minäki koitan ymmärtää joitaki, vaikkei se aina välttämättä ole helppoa.
        En ainakaan enää huutele/riitele ihmisten kanssa.
        Joskus kritisoin Katri Mannisen jotain videota, mutta poistin kommentit ja tulin järkiini.
        Hän on kuitenki ammatti-ihminen, tietää enemmän kuin me muut ns keittiöpsykologit/amatöörit.
        Sitä mieltä kuitenki oon.
        Kaikki lähtee aika paljon yleensä ihmiskunnioituksesta.
        Eikö??


      • Ja jos rehellisiä ollaan, niin on sillä hyvin paljon fiksuja ajatuksia.
        Oon ihan tosissani.


      • Hei-läpi-näkyy

        Eli nuolet ja kehut sitä koska kyttäät katrin pillua, sehän sulla on mielessä. Muuten olet runkkari.


      • Anonyymi
        Hei-läpi-näkyy kirjoitti:

        Eli nuolet ja kehut sitä koska kyttäät katrin pillua, sehän sulla on mielessä. Muuten olet runkkari.

        Se on totta että olen kyllä seksuaalisesti kiihkeä ukkeli = myönnän! Mutta ei tulis kuuloonkaan kytätä häntä. Ihan oon pysyny runkkauslinjalla =) (koko ikäni )

        viestin lähettäjä Juha pohjola


    • jöpöttäjäjylppy

      Voi että. Minulla ottaa eteen. En tarvii viakraa.

    • Anonyymi

      Mitä mielipiteitä tämä herättää.

      Kommunistinen ja ties mikä kultillinen vyörytys Helsingissä on käynnissä. Siihen kuuluu Zerzetung eli tuhoaminen, joka Suomeksi tarkoittaa biohajoamista. Sen ilmentymiä on kiusanteko kiusallisia juoruja levittämällä, näin pyritään katkaisemaan sekä ystävyys, että työsuhteita. Asuntoihin tunkeutuminen on osa tätä toimintaa ja tätä harjoitetaan ainakin Helsingissä. Asunnoista varastetaan uhrin tavaroita tai siirrellään huonekaluja, sekoitetaan maitoihin ym ties mitä. Toiminnan tarkoitus on esimmerkiksi saada ihminen liittymään Kommunistiseen liikkeeseen tai joskus johonkin kultteihin. Myös eronnaita jäseniä joille on valjennut totuus näistä liikkeistä pyritään Zerzetungin avulla jok piiskaaman takaisin tai rangaistaan eroamisesta. On epäiltävää, että Kommunismissa on tänäpäivänä mukana joku uskonto jolla ihmisiä yitetään liittää mukaan ilman, että he alkuvaiheessa edes tajuavat mistä on kyse. Tämä on siis yksi tapa, jolla maailmanvallankumous etenee. Poliisi ei tunnu puuttuvan tilanteeseen millään tavalla vaan ihmiset jotka ovat jääneet Zerzetungin jalkoihin ovat maineeltaan jo siinä määrin tahrattuja valheilla, että poliisi ei välitä tutkia tapauksia jotka tähän ahdisteluun liittyvät. On mahdollista, että jopa Helsingin psykiatriassa toimii henkiöitä jotka vaientavat Zerzetungin uhreja skitsofreniadiagnooseilla sekä puhumalla heidät pyörryksiin siitä, että he vain kuvittelevat asiat ympärillään. Erästä ystävääni vainotaa, äskettäin häneltä varastettin passi asunnota, tänään hän huomasi Diabeteslääkkeensä varastetuksi. Uimahalleista häneltä on pöllitty rahaa pukukaapista. Poliisi ei halua auttaa häntä edellä kuvatusta syystä. Ainakin Kiinteistöhuolto Juntunen ja Kotitalon isännöinti ovat yhtiöitä jotka päästävät talonmiehen avustuksella Zerzetuniga harjoittavia ihmisiä uhrin asuntoihin tekemään pahojaan. Poliisi ei näidenkään yhtiöiden kohdalla lotkauta korvaansa ja tee mitään asukkaa auttamisekis. Tämä voi tarkoittaa myös sitä, että Hleisngin Poliisissa toimii Äärivasemmistoa vaikuttajia, Putinisteja ym... Äärivaemmistolla tuntuu olevan nyt bileet Pääkaupunkiseudulla vielä, kun pääministeri on Kommunisti vaikkakin näennäisesti Sosdemojen jäsen, sekä sisäministeri Vihervasemmistolainen. Presidentti Niinistö pyydän, että hajottakaa hallitus.

      • Anonyymi

        Suuri Suomenystävä Ernest Wickenheiser on kertonut kommunistisen vallankumouksen olevan käynnissä kovalla toimella Helsingissä eri virastot ja viranomaistoimet ovat miehitettyjä kommunistisilla virkamiehillä jotka odottavat lähtökuopissaan odottaen Venäjän tulevan avuksi. Pääkaupunkiseudun sairaanhoidossa on hänen mukaansa vallankumoustoimijoita jotka pakkolääkitsevät asiasta tietäviä tai sitä aavistelevia ihmisiä rajuilla lääkeannoksilla uskotellen sekä potilaalle, että hänen lähipiirilleen tämän olevan harhaisesti sairas. Pakkolääkinnällä usein tähdätään eliminointiin asti. Asian syvällisempi tutkiminen olisi varmaankin aiheellista.


    • Anonyymi

      noh eipä tuu enää katsottua kettään tupettajaa oikeastaan että joskus niilo22 kanavaa katsonu kun piäosin juutuubista musiikkia ja urheiluaiheisia videoita tsiigaan&kuuntelen.

      Noh tuo kyseinen Niilo22 on kyl eeppinen tupettaja joka tekeny kahavinkeitosta taidetta!

      viestin lähettäjä Juha pohjola

    • Anonyymi

      Tekeekö niistä yksikään mitään hyödyllistä.

    • Anonyymi

      Nyt just ei tuu ketään hyvää mieleen..kaikki on sellasta samaa hölinää päivästä toiseen..lue: Karkkienkeli, janitaK ,heidiMariaH,annuV......tarjamummu,turamummi..ou jee
      .rahaa ollaan vailla ja kaikki näytetään videoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      128
      5373
    2. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      216
      4775
    3. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      86
      3980
    4. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      83
      3320
    5. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1815
    6. Anteeksi mies

      Mun vaan pakko sanoa että en pääse ajatuksesta koskettaa sinua🙈tää on niin noloo. Olet vaan niin namu. En voi edes kert
      Ikävä
      32
      1809
    7. Hei T.....

      Ajatuksissani olet. T.A
      Suhteet
      14
      1418
    8. Kansanedustaja

      Kaikkonen vierailee Ähtärissä lauantaina. Mikä mahtaa olla paikka.?????
      Ähtäri
      17
      1328
    9. Mulle tuli tunne

      Että sun tunteet mua kohtaan alkaa hellittämään, olenko oikeassa ja alatko päästä eteenpäin?
      Tunteet
      22
      1322
    10. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      52
      1233
    Aihe