Putin rotta itkee ja kiemurtelee

Putin paniikissa etsi hyökkäyksen kohdetta. Syyrian sota ei parannut Venäjän aseman. EU hyväksyi tribunaali MH-17 joukkomurhasta. Lontoossa vaaditaan luovuttaa Litvinenko murhaajat Venäjältä. Putin kieltäytyi käydä Münchenissä, pelkää pidätystä. Nyt näyttää kaksi sopivia mallia Ruotsi ja Suomi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En kertakaikkiaan voi ymmärtää, miksi korkean hinnan aikana öljy rahoja ei sijoitettu Venäjän suhteellisen hyvin koulutettuun väestön osaan. Kaikki tutkimukset osoittavat, että tällainen sijoitus antaa parhaan tuoton. Al Assad ei taatusti tule tuottamaan mitään Venäjän kassaan.

Äänestä

Assad on pelkkä Venäläisten oligarkijen ystävä. Syyriassa nyt on Syyrian oligarkien pelastamisoperaatio-PelastakaOligarkkiAssad, ei ole mitään muuta syytä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PutinRotta kirjoitti:

Putin paniikissa etsi hyökkäyksen kohdetta. Syyrian sota ei parannut Venäjän aseman. EU hyväksyi tribunaali MH-17 joukkomurhasta. Lontoossa vaaditaan luovuttaa Litvinenko murhaajat Venäjältä. Putin kieltäytyi käydä Münchenissä, pelkää pidätystä. Nyt näyttää kaksi sopivia mallia Ruotsi ja Suomi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu