Putin paniikissa etsi hyökkäyksen kohdetta. Syyrian sota ei parannut Venäjän aseman. EU hyväksyi tribunaali MH-17 joukkomurhasta. Lontoossa vaaditaan luovuttaa Litvinenko murhaajat Venäjältä. Putin kieltäytyi käydä Münchenissä, pelkää pidätystä. Nyt näyttää kaksi sopivia mallia Ruotsi ja Suomi.
Putin rotta itkee ja kiemurtelee
PutinRotta
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En kertakaikkiaan voi ymmärtää, miksi korkean hinnan aikana öljy rahoja ei sijoitettu Venäjän suhteellisen hyvin koulutettuun väestön osaan. Kaikki tutkimukset osoittavat, että tällainen sijoitus antaa parhaan tuoton. Al Assad ei taatusti tule tuottamaan mitään Venäjän kassaan.
Assad on pelkkä Venäläisten oligarkijen ystävä. Syyriassa nyt on Syyrian oligarkien pelastamisoperaatio-PelastakaOligarkkiAssad, ei ole mitään muuta syytä.