Pakkanen, siitä suomalaiset tykkää,

pakkanen, kuljetaan nenät (perseet) huurussa: Laulaa Papu ja pojat, J.Karjalaisen biisi käsittääkseni.

Nyt kuulemma pakkasen toivominen johtaa uhkailuun saada turpaan suvakeilta? Joku yrittäjin kauppakoulun naisopettaja uhkaili???
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

suvakki on kova akka. Toinen suvakki hankkinut aseita.Ehkä polisin pitäs seurata suvakkeja eikä katupartioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oiyo kirjoitti:

pakkanen, kuljetaan nenät (perseet) huurussa: Laulaa Papu ja pojat, J.Karjalaisen biisi käsittääkseni.

Nyt kuulemma pakkasen toivominen johtaa uhkailuun saada turpaan suvakeilta? Joku yrittäjin kauppakoulun naisopettaja uhkaili???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu