kansa pelkää Ylen ohjelmia!

Kansa pelkää ja vieroksuu YLEN asenteellisia ohjelmia joissa asiantuntijoiksi tuodaan jotain poikkeavia pystytukkia menneisyydestä..keskimäärin Suomalainen voisi jo alkaa maksa maksua että lopettavat uutisoinnin kokonaan!On niin asenteellista ja kuvottavaa..
450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Perustuslakituomioistuin on ainoa toivo. Suomidemokraatteja äänestämällä ja jos vaalit saadaan pois tieto enatorin valvonnasta niin on toivoa saada Ylen johto vastuuseen propakandasta joka on vuosia saanut jatkua kansanedustajien puuttumatta siihen. Soini ja Halla-Aho palauttakaa kunniaanne ja vaatikaa Ylen johtoa eroamaan ja karkottakaa maasta.

Äänestä

tämä perjantai ohjelma rimanalitus,,valmiiksi naurettukin sopivissa kohdin,,

Äänestä

Ikäväksemme vaihtoehtoja on vähän. Ylen sisällä pitäisi saada tapahtumaan muutos. Noita kaupallisia kanvavia ei kyllä jaksa katsoa Erkkikään.

Äänestä

Oikeaan osuttu, että pelkää. Verenpaineet kohoo, kun miettii, mihin kaikkeen roskaan sitä rahaa käytetään, mikä veroina ylelle vedellään. Asiallisia keskusteluohjelmia kaivattaisiin ja varsinkin tasapuolista asioiden puntarointia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulmalatanja kirjoitti:

Kansa pelkää ja vieroksuu YLEN asenteellisia ohjelmia joissa asiantuntijoiksi tuodaan jotain poikkeavia pystytukkia menneisyydestä..keskimäärin Suomalainen voisi jo alkaa maksa maksua että lopettavat uutisoinnin kokonaan!On niin asenteellista ja kuvottavaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu