USA lähettää lennokkejaan ympäri maailmaa tappamaan erinäisiä henkilöitä, joista ei pidä.
Obama sitten suttaa onnistuneen tapon jälkeen nimen pois tappolistastaan.
Lista on pitkä ja viattomia kuolee iskuissa moninkertainen määrä.
Tuohtumus on nyt suuri Suomen natomediassa kun Putin, ehkä, hyväksyi MI6-kaksoisagentin likvidoinnin.
Onko tämä sitä jota kutsutaan kaksinaismoraaliksi?
Obama sitten suttaa onnistuneen tapon jälkeen nimen pois tappolistastaan.
Lista on pitkä ja viattomia kuolee iskuissa moninkertainen määrä.
Tuohtumus on nyt suuri Suomen natomediassa kun Putin, ehkä, hyväksyi MI6-kaksoisagentin likvidoinnin.
Onko tämä sitä jota kutsutaan kaksinaismoraaliksi?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta näiden nato-idioottien mielestä obaman tappokäskyt on oikeutettuja ja rauhan asialla tietenkin.Lennokki-iskuissa kuolleiden kok. määrä nyt 2500,joista 90% sivullisia.
Obama ei suinkaan jaa mitään "tappokäskyjuä" vaan Tiltujen rakkilaumalla on samanlainen harhakuvitelmaa kuin Saulin kanssa? Heidän miekstään Obama HUOLEHTII AIVAN KAIKESTA MAAN SISÄLLÄ??!!
Todellisuudessa USA:lla on maan armeija, joka käy itsellisesti tällaista pientä terroristijahtia!
Vertaus ontuu myös sikäli, että Litvinenko EI OLLUT mikään terroristi ja hän oli asunut Englannissa jo pitkän ajan ja kertonut sinä aikana tietonsa.
Litvinenkon murhan takana oli silkka kosto eikä terroristin likvidointi! Putte ei kestänyt sitä, että joku pääsi hänen valtapiiristään vapauteen!
Höpö höpö!
Litvinenko oli MI6-agentti ja paljasti rahasta Venäjän kriittisiä puolustuksen salaisuuksia ja asetti Venäjän vaaraan.
Samanlainen rahanahnen maanpetturi kuin sinäkin.
Kaikki riippuu siitä kuka tekee.
Jos Venäjä tekee samaa kuin USA se on tuomittavaa Suomen natomediassa.
Naurettavaa propagandaa.
On hyviä murhia ja pahoja murhia. Rummutuksen määrästä näkee, kumpia Nato ja Hesari enemmän tarvitsevat.
Ainahan on agentteja tapettu, mutta ne ovat menneet hiljaisuudessa...ikään kuin herrasmiessopimuksella puolin ja toisin?
Nyt on kysymys poliittisesta epätoivosta, se näkyy hyvin selvästi tässäkin tapauksessa?
"Nyt on kysymys poliittisesta epätoivosta, se näkyy hyvin selvästi tässäkin tapauksessa?"
Aivan! Litvinenkon tapauksessa oli kyse kostosta! Outte panikoi!
Eikö sinun pitänyt olla Vietnamissa?