Joukko kristittyjä kulkee Lutonin Bury Parkissa, joka on ISIS-fanaatikkojen, vihasaarnaajien ja terroristien pesäke. Näin siinä kävi:
https://www.youtube.com/watch?v=fA6XcyXsxXU
Mitäs mieltä suomalaiset kristityt on videosta?
http://islamisjewish.weebly.com/jews-at-forefront-of-welcoming-invasion.html
https://www.youtube.com/watch?v=fA6XcyXsxXU
Mitäs mieltä suomalaiset kristityt on videosta?
http://islamisjewish.weebly.com/jews-at-forefront-of-welcoming-invasion.html
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eivät kovin fiksua kuvaa itsestään anna... Uskonnon tuputtaminen ei ole kivaa. Arvioi omalle kohdallesi! Sanoi lähetys"käsky" mitä tahansa. Me kristityt voisimme oppia olemaan vaiti.
Ihan mielenkiintoista, kumpi on vaikuttavampi, Raamattukulkue, vai Koraanikulkue? Länsimaissa kukaan ei välitä vaikka Muslimit tekisivät mitä, mutta kun pieni joukko kulkee ristin ksanssa, syntyy hillitön raivo ja ihmiset käyttäytyvät kuin vesikauhuiset koirat. Kertoo ehkä jotain siitä, kumman sanomassa on enemmän merkitystä. On ihan mielenkiintoista, että ateistitkin, jotka pitävät itseään järkevinä, menevät yleensä ihan sekaisin ja päättömiksi Raamatun äärellä, mutta Islam ja Koraani ei merkitse mitään.