"Sisäministeriön kansliapäällikkö Päivi Nerg sanoo, että yksittäisen rajavartijan kommentin perusteella ei ole viisasta yleistää tai vetää pitkälle meneviä johtopäätöksiä."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012321006226_uu.shtml
Mutta yksittäisen perussuomalaisen Facebook -kirjoittelusta yleistetään koko puolue!!
Eikö tuolla naamalla ja aivopestyn kommunistin ajatuksilla olisi helpompaa poistaa itsensä hiilijalanjälkeä jättämästä??!!!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012321006226_uu.shtml
Mutta yksittäisen perussuomalaisen Facebook -kirjoittelusta yleistetään koko puolue!!
Eikö tuolla naamalla ja aivopestyn kommunistin ajatuksilla olisi helpompaa poistaa itsensä hiilijalanjälkeä jättämästä??!!!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Poistuu aikanaan luonnollisen poistuman kautta.
Hyvät Suomalaiset teitä höynätään. Kesällä Sipilä mielisteli ja nuoleskeli Merkelin Saksassa ja lupasi,että Suomeen voi lähettää Ruotsin kautta 20 000 irakilaismiestä.
Ei hänellä ollut miestä sanoa ei. Mutta hän mielisteli myös EK:ta ja Häkämiestä.
Ek ja Häkämies-kokoomus haluaa lisää työttömiä jotta voidaan heikentää työehtoja ja alentaa palkkoja.Ruotsin vitranomaiset lähettivät Suomeen Tornion kautta 20 000 laitonta irakilaismiestä Suomeen. Nämä aiheuttavat v 2016 vuonnaainakin 400 mijoonan kustannukset. Rahastajina ovat SPR ja Luona Oy miljoonavoittoineen.
Nyt Sipilä on menossa Venäjälle ja todenäköisesti mielistelee Venäjän pääministeriä ja lupaa,että Venäjä voi lähettää 10 000 siirtolaista Venäjältä Suomeen.
Jälleen EK ja Häkämies-kokoomus ovat tyytyväisiä kun saadaan työvoimaa.
Tosiasiassa jokainen tulija aiheuttaa ainakin 100 000 euron kustannukset suomalaisille veronmaksjille ennnekun edes joku heistä on päässyt tuattavaan
työhön hyödyttämään suomalaisista yhteiskuntaa.
Vuoden 2015 aikana tulleet arabimiehet maksavat veronmaksjille ainakin 1.5 miljardia tulevan viiden vuoden aikana. Lisäksi tulevat Venäjältä tulevat laittomat siirtolaiset.