Maahantunkeutujien sikailua uimahalleissa

http://www.talouselama.fi/uutiset/saksan-suurin-sanomalehti-julkaisi-jarkyttavan-uutisen-turvapaikkahakijoiden-uimahallisikailuista-6247539

"Lehden mukaan turvapaikanhakijat ovat jääneet kiinni muun muassa masturboinnista porealtaassa ja ulostamisesta altaaseen. Bild kirjoittaa myös, että turvapaikanhakijat ovat yrittäneet tunkeutua naisten pukuhuoneeseen. He ovat myös ottaneet selfieitä kännykällä porealtaassa.
Tiedot ovat lähtöisin kaupunginhallinnon jäsenten kirjeenvaihdosta, jota Bild on saanut haltuunsa"
450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämä olisi aivan naurettavan helppo hoitaa. Jokaiselle maahantulijalle selitetään säännöt ja vielä kirjallisena mukaan. Ja nollatoleranssi: saman tien ulos maasta, jos ei lait ja säännöt kiinnosta. Johan alkaisi tulijat mennä ojennukseen.

Mutta ne ovat näitä hörhöjä, jotka alkavat heti puolustaa lainrikkojia ja tarttumaan kuin takiaiset kiinni ettei epäsopiva porukka saisi karkoituksen.

Äänestä

Taitaa tulla kovat rapsut kaupunginhallinnon jäsenille. Sikailun peittely epäonnistunut. Mutti Merkel on nyt hyyviin vihainen.
No onneksi meillä suomessa tuo peittely osataan paremmin, eikä vastaavia ongelmia(sikailun paljastuminen) pääse tapahtumaan.

Äänestä

Tämä oli jo eilen aamulla MV-Lehdessä: http://mvlehti.net/2016/01/24/paikalliset-jattivat-altaan-pakolaisten-masturboitua-poreammeeseen-ulostettua-lastenaltaaseen-seka-tunkeuduttua-naisten-pukeutumistiloihin/

Kaikkea samaa ja muutakin on meillä Suomessa koettu useissa uimahalleissa jo pitemmän aikaa.

MV-Lehdessä on tänään juttu tunkeutujien aiheuttamista ongelmista kirjastoissa, Ruotsissa. Minulla on kokemusta vain Leppävaaran pääkirjastosta ja se on samoin tunkeutujien valloittama, ählyämistä kovalla äänellä tai ulvomalla, tavaroita/esineitä heitellään tunkeutuja-lössien välillä ja lössit vaanivat/seuraavat nuoria tyttöjä. En ole enää käynyt siellä enää yli kuukauteen.

Varmaankin kaikki ilmaiset julkiset paikat jossa on lämmitys tullaan menettämään näille tunkeutuja-lösseille. Eihän niille voi edes antaa porttikieltoa siitä huolimatta että ulostavat ja masturboivat missä niitä huvittaa koska sehän olisi syrjimistä ja ennen kaikkea: Kaikki ihmisethän ovat saman arvoisia, eiks vaan.

Äänestä

Irakin runkkaavat ukot ovat arkea jokaisessa uimahallissa nykyään. Suvakkiämmät eivät näe sitäkään koska ihaillen katsovat ukkoja mulkkuhaaveissaan. Normaalit suomalaiset kyllä näkevät tuon uuden vitsauksen. Odottakaa kun nuo apinat pääsevät uimarannoille ensimmäistä kertaa. raiskausaalto on tulossa ensi keväänä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pohjoinenkalifaatti kirjoitti:

http://www.talouselama.fi/uutiset/saksan-suurin-sanomalehti-julkaisi-jarkyttavan-uutisen-turvapaikkahakijoiden-uimahallisikailuista-6247539

"Lehden mukaan turvapaikanhakijat ovat jääneet kiinni muun muassa masturboinnista porealtaassa ja ulostamisesta altaaseen. Bild kirjoittaa myös, että turvapaikanhakijat ovat yrittäneet tunkeutua naisten pukuhuoneeseen. He ovat myös ottaneet selfieitä kännykällä porealtaassa.
Tiedot ovat lähtöisin kaupunginhallinnon jäsenten kirjeenvaihdosta, jota Bild on saanut haltuunsa"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu