tähän jo edesmenneeseen mammaan verrattuna. Vaikka teillä on pelit ja vehkeet käytössänne, niin kyllä vanha Moskovan tiltu radiopakinoillaan hakkaa teidän löpinänne. Opetelkaa edes kirjoittamaan kunnolla suomen kielellä!
https://www.youtube.com/watch?v=xIzn3XLXikg
https://www.youtube.com/watch?v=xIzn3XLXikg
Vastaukset 7
Vanhimmat
Moskovan tiltu oli sentään aatteen ihminen. Nää nykytiltut näpyttelee typeriä viestejään rahan tai vodkan takia?
Putinkin varmaan häpee noita pellejä?!
Teille paskahousuille jos puhuu asiaa, niin puhutte asianvierestä ja räkyttämällä. Tämän oli jo huomioinut Jartsev 1938, joka kysyi Suoemen ulkoministeriltä, että mitä maa aikoo tehdä jos sitä käytetään alustana Neuvostoliittoa vastaa ?( Olihan siitä esimakua 1936, kun Viron kanssa valmistui ristiin ammuttavat rannikkotykistöt, laivakulunkin estämiseksi)
Hah. Nimenomaan sinä puhut yleensä asian vierestä ja kaverisi Venäjäkiimavajakki on täällä vain aukomassa päätään ja toistamassa muutamaa aivotonta repliikkiään. Se on karu tosiasia.
Hauska tapaus tuo Abrahamm. Haukkuu muita asian vierestä puhumisesta. Ja seuraavassa viestissä alkaa sönköttää omaa läppäänsä jostain 30-luvun sotilaspolitiikasta, mistä koko ketjussa ei ole aikaisemmin puhuttu. Mitvit?
Ennen oli naisetkin rautaa!
Lieköhän nuo pölöt yksi ja sama trolli?