raiskauksia tapahtuu taukoamatta

ghjgjhghj

pääosin turvapaikanhakijoiden toimesta, onko OK?

24

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uksittaistapauskartta
      • Mielenkiintoista. Siinä on näitä maahanmuuttajien tekemiä näemmä viime vuoden alusta lukien kirjattuna. Yhteensä näitä on saatu 78 tapausta.

        Ja arvelet, että kantisten tekemiä tapauksia on vain muutama samana aikana? Joku tässä matematiikassa sitten mättää. Viime vuonna poliisin tietoon tuli raiskauksia 1060, seksuaalisia ahdisteluja 494 ja lapsen seksuaalisia hyväksikäyttöjä 1240.


      • Kartan tarkoitus on ilmeisesti kuitenkin vähätellä näiden tapausten määrää.


      • ihanat-itäpojat
        TheUrbanLegends kirjoitti:

        Mielenkiintoista. Siinä on näitä maahanmuuttajien tekemiä näemmä viime vuoden alusta lukien kirjattuna. Yhteensä näitä on saatu 78 tapausta.

        Ja arvelet, että kantisten tekemiä tapauksia on vain muutama samana aikana? Joku tässä matematiikassa sitten mättää. Viime vuonna poliisin tietoon tuli raiskauksia 1060, seksuaalisia ahdisteluja 494 ja lapsen seksuaalisia hyväksikäyttöjä 1240.

        urbaanilegendalle: Ei siinä mikään mätä.. ne on niitä raiskauksia, mitä musulmaanit tekee kotioloissa.. noi 78 on vaan puskaraiskauksia, mutta äläpä huoli, kun kevät tulee, niin lähtevät taas nousuun ja saat huoahtaa helpotuksesta..tulee taas niitä parempia raiskauksia..


      • ihanat-itäpojat kirjoitti:

        urbaanilegendalle: Ei siinä mikään mätä.. ne on niitä raiskauksia, mitä musulmaanit tekee kotioloissa.. noi 78 on vaan puskaraiskauksia, mutta äläpä huoli, kun kevät tulee, niin lähtevät taas nousuun ja saat huoahtaa helpotuksesta..tulee taas niitä parempia raiskauksia..

        Höpö höpö, tuohonhan on muka koottu jopa potentiaaliset yritykset, eli kaivettu ihan kaikki, mistä voisi melkein ehkä luulla, että jotain olisi voinut vaikka tapahtua.

        "Matujen tekemiä raiskauksia, seksuaalisia ahdisteluita, niiden yrityksiä, sekä potentiaalisia niiden yrityksiä (epämääräiset"

        Minä en nyt ihan äkkiä usko, että määrä on noin vähäinen luulotkin mukaan lukien. Onko tämän nyt sitten tehnyt joku sellainen suvakki, josta täällä aina puhutaan?

        Raiskaukset eivät saa minua 'huoahtamaan helpotuksesta'. Onpa sairas ajattelumalli.


      • rajat
        ihanat-itäpojat kirjoitti:

        urbaanilegendalle: Ei siinä mikään mätä.. ne on niitä raiskauksia, mitä musulmaanit tekee kotioloissa.. noi 78 on vaan puskaraiskauksia, mutta äläpä huoli, kun kevät tulee, niin lähtevät taas nousuun ja saat huoahtaa helpotuksesta..tulee taas niitä parempia raiskauksia..

        Näkyy ne joukkoraiskaukset onnistuvan talvellakin ja keskellä Helsinkiä.

        Nyt viikonloppuna joukkoraiskaus Helsingin rautatieaseman läheisyydessä.
        Pidätettynä neljä turvapaikanhakija muslimia,onneksi saivat kiinni .Muuten
        suvakkilaumat olis taas syyttäneet raiskautta väärästä ilmiannosta.

        Tämmöseksi muuttui Suomi lyhyessä ajassa,joten joku on jotaki tehny pahoin väärin ?


    • mustaaaa

      Unelmaa...

    • pöhöölään

      Eikö lisää vaan tänne ja ullatus jatkuu ja bisnekset pyörii

    • raiskataan-vaan-vaan-vaa

      Se on OK! Muutenhan se olisi rassissmmmia.. ja sitähän me ei haluta..

      • ökööö

        Pikku juttuja nämä nyt esiin tulleet mamujen raiskaukset, kesällä alkaa varsinainen jytina joka puskassa, siellä otetaan eikä kysellä.
        Nappisilmiä pannaan alulle tosissaan, halus tai ei.
        Onkin jo aika panna alulle uutta verta tähän juntti-suomi kulttuuriin.
        Akathan täällä määrää kaikesta , suomipoika on lyöty kuhnuriksi.
        Tuleva uusi sukupolvi ei kunnioita tasa-arvoa, islamissa mies on pomo
        Olis se mahtavaa kun saatas tuo akkavalta alas. Islamissa akat on hiljaa takarivissä suu supussa. Sais ottaa muutaman akan 4-5 olis sopiva määrä
        näin alkajaisiksi, eikä mitään mutinoita hyväksytä.
        Loppuu Halostelu ja Sipilöinti eikä tarvi pelätä, että joku tulee kaapista ulos.
        Loppuu homostelu ja lespostelu, Suomen yhteiskunta on rappiolla tarvii uutta suunnanmuutosta.
        pekka
        ps. suvakit näyttää olevan pääosin naisia, hekin siis haluavat muutosta.


    • Totuusesiinnyt

      Venäläiset ovat eniten raiskauksia tekevä ryhmä.

    • realismi

      voi teitä typeryksiä ulkomaalaistaustaisten tekemiä rikoksia on kirjattu suomalaisten tekemiksi jo 90 luvulta lähtien ei suomessa tilastoida rikoksia etnisyyden mukaan?

      • jerome__

        Niinhän se on.Jolla on suomen kansalaisuus,suomalaisten laskuun se rikoksetkin tekee. Ei niitä eritellä vaikka syytä olis.


      • jerome__ kirjoitti:

        Niinhän se on.Jolla on suomen kansalaisuus,suomalaisten laskuun se rikoksetkin tekee. Ei niitä eritellä vaikka syytä olis.

        Ne tosin eritellään hyvinkin tarkkaan. Suomenssa syntyneitä ulkomaalaistaustaisia myöten.


    • sehaluuniitä

      Sipilän mielestä on matujen organisoima raiskauskampanja on rikkaus.. Sipilä rakastaa isiksen terroria ja pommiattentaatteja. Sipilä haluaa matuja lisää. Sipilä on lestis.

    • Kdkzkzlzlm

      On ok. Sitä saa, mitä tilaa. Jos olet eri mieltä, olet rasisti!

    • saatava_loppumaan

      Ei ole ok.

    • jjjksl

      Niin kyllähän näiden mamujen pitää päästä elämään täällä omien tapojensa mukaan. Mutta auta armias kun menet johonkin muslimi maahan ja et kunnioita heidän kulturiaan niin kivittävät hengiltä. Täällä kyllä pitää hyväksyä kaikki matuje touhut muutenhan sitä saa rasistin maineen.

      • iihjh

        Roomassa virailulla oleva Irakin suursmurffi aihetti se, että patsaatkin peiteltiin joissa näkyy rintaa tai alapäätä, ettei vain ao. henkilö pahastu.
        Samaan aikaan varmaan kotipuoleen jääneet lapsivaimot ottavat ilon irti.
        Kuhan tanne kotosuomeen saadaan ilsamia enemmän a.vot muuttuu käytännöt
        tulee julkiset kivitykset, käsien katkonnat hirttäjäiset, happoheitot, kunniamurhat kuin suoraan keskiajalta.
        Islamia on turha puolustaa mitenkään uskontona se on kehityksen alkuajoita.
        Toisaalta on siinä hyvääkin, tiukka oman uskonnon periaatteiden puolustaminen
        Länsi on rapautunut täällä pässin saavat avioitua ja hommata lapsia?
        Lut. kirkko vain myötäilee kaikelaista pässitystä ym..


    • onneksi-herää

      Eurooppa herää uhkaan hitaasti.

    • totuuseipala3

      Jos suomalaiset raiskaisivat yhtä ahkerasti kuin ulkolaiset, Suomessa olisi vuosittain yli 4000 raiskausta enemmän eli yli 10/päivä lisäystä.

    • dritogdra

      jos he jotka vähättelee raiskauksia jos heidän joukossa on naisia .niin en ymmärrä mitään jamelkein toivon että joukkuraiskattais tuntis omassa nahassa mitä se on!

    • jokurandomjostain

      Ei saa yleistää.
      Yksikään raiskaus ei ole ok.
      Ja kaikkea kamalaa ja tyhmää tapahtuu koko ajan. Se joka keksii miten ne loppuu saakoon palkinnon....

      Ja mitä joihinkin näihin tiettyihin maahanmuuttajiin (Olisiko muslimit? En tiedä) tulee, niin ei saa katsoa silmiin. Jossain uskonnossa, kulttuurissa, on tapana, että jos nainen katsoo miestä silmiin, se on kuin lupa,''ok''

      Eri kulttuuri, eri säännöt. Ei minusta turvapaikanhakijoissa ole mitään ongelmaa, jos niille opetetaan suomen tavat.

      • NaistenKannattaisi

        käyttää aina siveysvyötä ja jättää sen avaimet kotiin kun liikkuvat yksin pimeällä. Puskaraiskaukset epäonnistuisivat sataprosenttisesti.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6052
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      336
      5351
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2707
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1885
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1697
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1581
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1543
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1464
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1413
    Aihe