Tulee yö jolloin kukaan ei voi työtä tehdä?

alfa123om2222

Vuonna 1998 Ihmisen Poika ilmaisi, että taivaasta alas syöstylle (Ilm. 12) Saatanalle on annettu kaikki Jumalan voima hänen ihmeillä ja taikuudella eksyttääkseen maan asukkaita kolmen ja puolen vuoden ajaksi. Hän sanoi lisäksi, että Saatanan eksyttämiksi tulee melko vähän porukkaa. Mutta toisin näyttää käyneen . . .

Tuo kolme ja puoli vuotta päättyi 2001 tai sitten se on pidennetty. Mutta Sitten alkoi Danielin kirjan 10. luvun tapahtumat KARPPAUKSELLA. 21 päivää, jolloin Mikael taistelee valon puolesta Persian enkeliruhtinasta vastaan, joka tahtoo tuoda pimeyden. On säädetty, että kun tuo kamppailu päättyy vuonna 2022 tulee pimeys ja pimeyden voitto.

Onko Saatana ja Persian enkeliruhtinas sama? Onko niin, että on jäänyt liian vähälle huomiolle tuomiosaarnoissa pimeys. On vain saarnattu helvettiä tuomiopaikaksi, mutta raamattu tuntee kyllä sellaisenkin paikan kuin pimeys. Onko olemassa Jumalan lasten ja Saatanan lasten lisäksi vielä jokin kolmas ryhmä; vaikkapa pimeyden lapset.

Saiko saatana todellisuudessa vuosina 1998-2001 vain vähän väkeä eksytettyä tuleen. Ja onko sen jälkeen menossa 21 päivän (vuoden) kamppailu eksymisestä pimeyteen.
Ilmestys 12 sanoo selkeästi, että PELASTUS ON TULLUT! Ja jos pelastus on tullut niin eikö olisi nurinkurista jos vielä nytkin menisi paljon väkeä tuhoon.

Lyhyesti: Suurin osa maan asukkaista näyttäisi olevan saatanan vallassa. Se on periaatteellinen mahdottomuus. Nyt olisi ennenmmin uskottavaa, että pimeyden kuilu on avattu ja sen joukot mesoavat ja mellakoivat.

"Totisesti minä sanon teille: en ole kenelläkään Israelissa löytänyt näin suurta uskoa.
11. Ja minä sanon teille: monet tulevat idästä ja lännestä ja aterioitsevat Aabrahamin ja Iisakin ja Jaakobin kanssa taivasten valtakunnassa;
12. mutta valtakunnan lapset heitetään ulos pimeyteen; siellä on oleva itku ja hammasten kiristys."

3

236

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alfa123om2222

      "Viimeksi tuli se palvelija, joka oli saanut vain yhden talentin, ja sanoi: 'Herra, minä tiesin, että sinä olet ankara mies. Sinä leikkaat sieltä, minne et ole kylvänyt, ja kokoat sieltä, minne et ole siementä viskannut. 25 Minä pelkäsin ja kaivoin talenttisi maahan. Tässä on omasi.' 26 Isäntä vastasi hänelle: 'Sinä kelvoton ja laiska palvelija! Sinä tiesit, että minä leikkaan sieltä, minne en ole kylvänyt, ja kokoan sieltä, minne en ole siementä viskannut. 27 Silloinhan sinun olisi pitänyt viedä minun rahani pankkiin, niin että olisin palatessani saanut omani takaisin korkoineen. 28 -- Ottakaa pois hänen talenttinsa ja antakaa se sille, jolla on kymmenen talenttia. 29 Jokaiselle, jolla on, annetaan, ja hän on saava yltäkyllin, mutta jolla ei ole, siltä otetaan pois sekin mitä hänellä on. 30 Heittäkää tuo kelvoton palvelija ulos pimeyteen. Siellä itketään ja kiristellään hampaita.'

    • Eitaida

      Joh.9:4. Biblia (1776). Minun tulee tehdä hänen töitänsä, joka minut lähetti, niin kauan kuin päivä on. Yö tulee, koska ei kenkään taida työtä tehdä.

    • Vielä.edessä

      Vielä edessä tuo 3,5 vuoden jakso ja mahdollisesti 2019-2023.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      65
      630
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe