Tuhansilla ihmisillä on hengitysvaikeuksia kovilla pakkasilla, tästä pluskelistä on suuri apu näille ihmisille. Jatkuisi vaan tällaisena plussanpuolella kesään asti. Johan tuota talvea olikin riittämiin.
Hiton hyvä kun ilmat lauhtui
tästä.kelistä.tykkään
2684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
On todella hyvä nyt olla kun ei veri valu nenästä, ilma kulkee hyvin kun on kosteata, toivottavasti kestää ihan kevääseen tällaista ilmaa.
kun puhdas pakkasilma ei kelpaa. olisi tauditkin vähempänä.
Paha vaiva on tuo hengittämisen heikkous, oikeastaan pahempi. Nytkin on ulkona 2,5 astetta, oikein hienosti hengittää.
" kun puhdas pakkasilma ei kelpaa. olisi tauditkin vähempänä. "
Asuntojakin on turha lämmittää olleenkaan, pysyy tervenä kun sisälläkin on kunnon pakkaskeli.
Huomiseksi luvattiin peräti kolmea astetta plussaa, erinomaista ilmaa luvassa sitten, siihen vielä pikku sade päälle niin että on hyvä hengittää.
Tiesitkö, että asteen pudotus sisälämpötilassa säästää 5 prosenttia lämmityskuluissa? - jos siis pudotat 20 astetta , niin lämmityskulut katoavat (20x5=100).
No ei tullut ihan kolmea astetta mutta reilusti plussan puolella kuitenkin, saa lumetkin kyytiä, hyvä asia.
Mina iloinen myos. Muna olla sininen kun pakanen -20. Nut voi taas raiskaus, kukaan rasisti ei esta.
Tulis oikein helvetinmoiset pakkaset että kaikki hengitysvaivaiset suvakkinörtit kuolis pois.
Ja sinä kuppainen mutiainen siinä mukana.
SAATANA VITTU ETTÄ VITUTTAA TÄMMÖSET LOSKA PASKA KELIT VITTUU TULKEE PERKELE KOVAT PAKKASET TAKASI KAIPAAN PAKKASTA NIIN HELVETIN PALJON.
Vähän sais lunta kuitenkin olla, niin ei ole yhtään niin pimeä.
Ehkä pitäisi keksiä synteettinen lumi, jota voisi pihaan levitellä?
Tai no lapsethan sellaisen on keksineetkin, muristaa vaan styrox-levyn pieneksi.
Viikonlopuksi on Etelä-Suomeen luvassa jo 4 astetta, erittäin hyvä asia, siis erittäin hyvä asia.
Koko päivän ollut mukavasti 2,5 astetta lämmintä, harmi kun ei ole satanut kunnolla.
Näin on, seurannut tuossa kun liiterin katolla oli parhaimmillaan reilu 25 cm lunta, nyt enää vajaa viisi senttiä, hyvältä näyttää siinämielessä.
Nytpä ei ole yhtään lunta katolla, hyvä niin, ja 3 astetta lämmintä. Vettä sais kyllä sataa, kuivuus harmittaa
Pitäisikö kerätä somessa porukkaa vetämään sinua turpaan?
Kun eräs kavari toivoi pakkasia, halusi suvakit hakata hänet välittömästi.
Itse en ole väkivaltainen suvakki.
Onko pääsi paleltunut?
Jo täällekin päivälle on luvattu 4 astetta ja reilusti vettä, hiton hyvä juttu.
Lämpötila kätevästi siinä 2,5-3 astetta. Lumet lähes hävinneet, oikein hyvä olla. Vesisadetta vielä kaipaa.
Lämpötila siinä 4 astetta ja parin kolmen tunnin päästä tulee vettä, oikein hyvä.
Kolme astetta lämmintä ja lumet sulaa, hiton hyvin menee. Huomenna vielä paremmin kun sataa vettä.
Hörhö jaksaa höpöttää itsensä kanssa.
Eiks olekin hyvä kun sataa vettä ja lumet saa kyytiä, hörhö.
Tämän talven kovissa pakkasissa, miinus 20 riitti yksi päivä. Heti alkoi vituttaa ja niitä helvetin kovia pakkasia oli monta päivää peräkkäin. Sellainen miinus 5 astetta on raja miellyttävälle talvikelille. Toivon oikein kunnon hellekesää viime kesän kylmyyden takia.
Neljä astetta lämmintä ja vettä sataa, jees.