Turvapaikanhakija Abdullah: Olen tullut tänne jäädäkseni, en tekemään töitä.
Abdullah lupaa myös tuoda perheensä 10 henkilöä. Täällä on erinomainen palvelu ja hammashoito.
Haastattelu Fria Tiderissä
http://www.friatider.se/asyls-karen-abdullah-jag-har-kommit-f-r-att-stanna-f-r-evigt-inte-jobba
Abdullah lupaa myös tuoda perheensä 10 henkilöä. Täällä on erinomainen palvelu ja hammashoito.
Haastattelu Fria Tiderissä
http://www.friatider.se/asyls-karen-abdullah-jag-har-kommit-f-r-att-stanna-f-r-evigt-inte-jobba
Vastaukset 45
Vanhimmat
Jokohan sitkeinkin jaritervo alkaa uskoa, kun tilanne on nykytila potenssiin kymmenen.
Niinpä.
Koskahan tervo uskaltaa heittää Koraanin lattialle Uutisvuodossa?
Todellisen Jumalan Sanan eli Raamatun tervo heitti jo pari vuotta sitten lattialle.
Mutta on se ironista että pelkää mielikuvitusolentoa enemmän.
Tai sen vihaisia kannattajia ehkä...
:D
Ehei.tervo heittää persuläppää ja nauraa sitä teennäistä ylen maksamaa tekonaurua ja vieraat väkinäisesti perässä.
Tervon täytyy luultavasti saada vielä kunnolla turpaansa ruskeiltakin, ennen kuin sen typerässä päässä alkaa jokin liikkua.
Suomalaisiltahan se jo sai turpiinsa joku aika sitten. Nyt olisi ruskeiden matujen vuoro kasvattaa miestä.
Ei siitä kyllä ole apua pitkäksi aikaa, mutta pitäispä turpansa kiinni ainakin sen ajan, kun ei turvotukselta pysty puhumaan.
Abdullah tietää punavihreiden lailla, että Suomessa on taikaseinä, joka tuottaa vaurautta kaikkien maailman ihmisten tarpeisiin, myös erinomainen hammashoito.
No tämän vuoden aikana taikaseinästä loppuu rahat kun Maailmantalous romahtaa ja tietämättömät siirtyvät pedon merkkiin jos haluavat ostaa.
RFIDmikrosiru implantti on se Pedon merkki.
-'ÄLÄ ota sitä!. Lue Ilmestyskirjan luku 13.
https://www.youtube.com/watch?v=sotJiGzHXiE
Mark of the Beast : Government using Immigration and Terror to push RFID Implants (Jan 25, 2016)
Ei ollu salakuljettaja ehtinyt kuiskata, mitä pitää sanoa. Hyvä Abdullah, rehellisyys maan perii.
No ei sitä epäiltykään.
Kerrankin rehellinen maahantunkeutujia, ihan vihervasemmistolainen ideologia, tuleva kansanedustaja ?
Selvää ( vihervasemmistoanarkisti) ainesta.
Pian Suomen kansalaisuus tuolle, että ei vain
muut länsimaat sitä kaappaa meiltä:
Vainko 10 henkilöä? "Abdullah lupaa myös tuoda perheensä 10 henkilöä"
Niitä lapsia syntyy voi syntyä vielä silloin kun perheenyhdistäminen on kesken... ja kaikki pitää saada. Myös ns. ottolapset eli adoptoidut lapset. Ja lopulta niiden oikeat vanhemmat muine lapsineen, joiden joukossa myös ottolapsia jne. jne.
Eikö jossain kerrottu, että pahimmillaan tulee yhtä somalia kohden 30 muuta tänne elämään yhdellä maailman parhaimmista sosiaaliturvista? Ja jokainen saa sitten lapsia kovaan tahtiin... suomalaiset eivät enää tee niin paljoa lapsia, joten vuosikymmenien kuluessa maa on täynnä somaleja...
Kaveri näyttää ihan gorillalta. Antakaa sille banaani.
Se työntää sen perseeseen ja sitten syö.
Ottamatta asiaan kantaa !
Fria tider on rasistiseksi luokiteltu Ruosalainen julkaisu.
Lapsellista referoida tuollaista asiatonta lässytystä.
Kirjoittelu on Mv tasoista satuilua.
Mielestäni asioista pitää voida keskustella, mutta keskustelun tulee olla asiallista ja faktoihin perustuvaa.
kuten suomen mediassa, umpirehellistä ja vain koko totuus! Mitään siihen lisäämättä ja pois ottamatta! VAI MITÄ?
Sinä tässä kirjoita paskaa.
Mv lehden ansiota on yksin se että poliisi tutkii irakilaisia daesh paskoja, ilman ko lehden paljastuksia, poliisi ei olisi ikinä ollut tietoinen noista.
Juuri näin, mutta sitä keskustelua suomessa ei saa käydä.
Unelma ei ole sama kuin totuus ja realismi.
Meille nauravat on afrikkaan jääneet paviaanitkin, toivottavasti eivät putoa puusta ja loukkaa itseään.
Ikävä kyllä, mutta MV-lehden jutut eivät ole satua. Valtamedia sen sijaan kertoo asiat sadunomaisen harson peittäessä tosiasiat.
Ja sitten niitä faktoja voisit laittaa, olet huijari, ei sellaista kansaa ole kuin Ruosalaiset.
Tuohan on rehellisempi kuin kukaan suomen ministereistä.
tervetuloa vaan jos kerran hampaatkin on jo edustuskunnossa, tällä tienataan varmasti.
Miksi Somalit ovat röyhkeitä? Länsiafrikkalaiset ovat mukavia ja tulevat helposti toimeen eurooppalaisten kanssa vaikka olisivatkin muslimeja kuten gambialaiset.
http://www.friatider.se/daily-mail-flyktingbarnen-i-sverige-en-gigantisk-bluff
somalien röyhkeys ylettyy yhteistyöhön migrin kanssa.
koska suomen hallitus nyt täynnä vapaamuurareita ja bilderbergeleitä ka on siel jokin lihava jesuiittakin joka tykkää jaliksesta.
Kun abbu ja miframi ilmaisee halukkuuteensa asyyliin niin suvakkien unelma toteutuu pusikoissa ja asemilla.
Näiltä hamstraajilta pitäisi sosiaaliturva vähintäänkin puolittaa tai kokonaan lopettaa.
somput on tuotteistanut systeemin hyväksikäytön, mutta kokemattomat irakilaiset aloittivat heti `this food for dog´ ja `give us our money´ lakkokampanjan vieden uskottavuutta ja kapitaa myös somaleilta. Tosin taisi syömälakko kestää vain päivällisen ja illallisen välisen siestan.
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/ensimmäinen-turvapaikkahakemus-jätetty-tutkimatta-venäjän-turvallisuuteen-vedoten/ar-BBoT5Eg?li=AAaDcIL&ocid=iehp
"Maahanmuuttovirasto on tehnyt ensimmäisen turvapaikkapäätöksen, jossa hakemus on jätetty tutkimatta sillä perusteella, että Venäjä on turvapaikanhakijalle turvallinen turvapaikkamaa. Turvapaikanhakija oli Afganistanista. Similä mukaan tällä hetkellä suurin osa vireillä olevista tapauksista on sellaisia, että turvapaikanhakijat ovat asuneet laillisesti Venäjällä jo vuosia ja heillä on oleskelulupa tai vastaava myös tulevaisuudessa.
Similä sanoo, että vasta erityisesti viimeisten viikkojen aikana Venäjältä on alkanut tulla turvapaikanhakijoita, jotka ovat jo pitkään oleskelleet Venäjällä. Hän arvelee, että tutkimattajättämispäätöksiä tehdään lähiviikkojen aikana kymmeniä.
– Tämä liittyy pitkälti siihen, että Venäjän talous on ollut jo pitkään laskusuunnassa. Työpaikat ovat alkaneet loppua tai on ainakin haasteellisempi löytää toimeentuloa. Se on ajanut ihmisiä liikkeelle, Similä sanoo."
pohdinta taannoin kuinka monta prosenttia yhteiskunta tarvitsee rikollisuutta
Vastaus: Emme tarvitse yhtään somalia.
Somalian merirosvojen annetaan rauhassa kaapata laivoja ja periä satojen miljoonien lunnasrahoja - kun muka vakuutusyhtiöt korvaavat (siis me Euroopan veronmaksajat).
Suomalainen hyysäri-laiva Pohjanmaakin lähetettiin jopa hyysäämään ja ruokkimaan somalimerirosvoja !!!
Mihin helvettiin nämä sadat miljoonat menevät???
Vastaus: EUrosvoliiton ja Eurooppalaisten ahneiden poliitikkojen lahjontaan !!!
Missä on se mielisairas virkarikollinen ja huijaripoliitikko, joka päästää tuollaisia ammattirikollisia maahan.
migrissähän noita riittää. Kedon sinisilmäisiä kukkia.
Kaverilla taitaa olla paskat housussa
Eihän se ole Abdullahin syy, että systeemi täällä on syvältä. Onneks tätä ei kestäi ikeuisesti kun kaikki loppuu. Nimin Maailmalopun odottaja
No hyvä että ei vie toisilta töitä ja tohan työllistää sossua.
ruma kuin piru
On nämä turvapaikanhakijoita. Ja on noilla outo tapa kiittää vastaanottaja maita. Todella epämiellyttävää sakkia mutta olihan se näiden käytös tai siis sen puute tiedossa.
Pois joutavat, apinat!
Täällä asuvat somalit, kertovat viellä somaliassa asuville , että kannattaa lähtee suomesta hakemaan turvapaikkaa, sillä suomi kustantaa kaiken, ja mitä enenmän on mukuloita sitä parenmin tulee toimeen, näillä näitä kakaroita riittää, ja joka viikko kannattaa käydä kuulema sossussa, rahaa saa helposti.
Kuka näistä apinoista töitä on tullut täne tekemään, älkää nyt työmiestä älyttäkö, komiat on kuteet kun kaduilla laahustavat, ja ostoskeskuksissa maleksivat, nämäkö muka töitä tekis, elättejä perkele kaikki.
Menee nää liikekeskukset pilalle kaikissa matukunnissa noiden kyylääjämaleksijamatujen vuoksi.
Tekis mieli näyttää keskisormea jokaiselle saatananpalvojalle, joka tuijottaa vähänkin pidempään.
Haista isopaska saatana.
Nii no et sä sieltä kopperostas mihinkään pääsiskään ku lusit elinkautistas! :)
Vihreitten kannatus sen kuin nousee.