joka ei tule onnistumaan.
Aleksi Valavuori tuokin esille yrityksen hallita Teemua ja asettaa hänelle lattapääsuvakkien mukainen mielipide.
.
http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2016012721025115_jk.shtml
Aleksi Valavuori tuokin esille yrityksen hallita Teemua ja asettaa hänelle lattapääsuvakkien mukainen mielipide.
.
http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2016012721025115_jk.shtml
Vastaukset 5
Vanhimmat
No helvetti että hävettää lukea noita suvakkien juttuja, kun ulkomailla asuva MIES joutuu puolusteleman Suomen naisia ja tyttöjä raiskauksilta. Nämä hyysärit ja suvakit ovat häntä tuomitsemassa noista puheista. On sitä aikoihin eletty. Eikö tosiaan Suomessa ole kuin tuo yksi MIES Aleksi Valavuori jolla on järki vielä tallella ?
Että silleen.
Suomalaisten poliitikkojen huonoutta kuvastaa se, että jääkiekkoilijan pitää jo ryhtyä antamaan ohjeistusta kuinka Suomea tulee hoitaa.
suomalainen alemuudentunto on pohjaton
Eikö teemu saa olla raivoissaan siitä että hänen kaverin 12 vuotiaan tyttären elämä on tuhottu matun toimesta? Mikä olisi tähän sitten sopiva reaktio? Ihan sama vaikka syyllinen olisi ollut vaikka venäläinen tai ranskalainen tai vaikka vantaalainen. Kyllä tuossa tilanteessa saa olla primitiivinen ja taivota ja yleistää. Eikä ole minkäänlaista selitystä mikä mitenkään pystyisi muuttamaan sitä todiasiaa että tiettyyn porukkaan kuuluva henkilö puskaraiskasi pienen tytön.
Saa ja miten se et Mamu tai kantasuomalaien raiskaa mikä ero?