Onko tämä valhe 62% saa

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

silti syyriasta tulleita aitoja pakolaisia on tulleista vain pieni murtoosa?

Äänestä

Ihan sama minkä paperin joku sossutantta ojentaa, ovat täällä ja täällä pysyvät, mihinkään eivät lähde jollei omasta halusta, valtiovalta ei voi mitään, ei mitään.

Puhutaan että "eihän autoa kortilla ajeta", no ei myöskään "maassa a-nelosella oleskella"...

Ennen oli tällaisia (tai siis sata kertaa pienimuotoisempia) tilanteita varten joku irtolaislainsäädäntö: https://fi.wikipedia.org/wiki/Irtolaislainsäädäntö - nyt ei ole mitään tuollaista, eikä ainakaan uskallusta käyttää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MinäEn kirjoitti:

kielteisen päätöksen kuka uskoo tähän.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/sisaministerio-valtaosa-suomen-turvapaikanhakijoista-saa-kielteisen-paatoksen/5711590

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu