Eikö se saatanan saasta älyä pysyä poissa suomalaisten elämästä saatanan vittu, kerkisi jo kusettaa suomalaisia ihan tarpeeksi tuo persereikä
Miksi vitussa Kiviniemi
Oli.uutisissa
1784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitä kanamari on nyt keksinyt.
Oli tänään A-studiossa aukomassa päätään. OECD:n kätyrinä.
Tänä aamuna oli ylen aamutvssä hokemassa OECD mantraansa.
Se oli verrattoman hauskaa kun se puhui telkkarissa "kiviniemi kakkosesta..."
Eipä tullut kakkosta ei.
Vitun runkkukepulit saatanan paskat.
Patekin sai niistä tarpeekseen.
Häh, onkos taas joku paljastanut Lipposen Paavosta jotakin? Onko meneillään sotasopimus Obaman kanssa, vai suunnitteleeko Lipposen konsulttitoimisto kaasuputkia Viipurista Turkuun?
Ei ole kuin kasakaappi ja lautakasa sopmus joka Tiitutisen takana on SuoPon
kasakaapissa eli Ikeasta ostetussa lastulevyhyllyssä, joka ihan Maristi on tuppeennussittu Vanhasen pienellä uuniperuna nakilla.
Kiviniemi siinä vasta liemi. Ja kallis semmoinen kuten kepu yleensä, talvivaara siinä vasta........
Kiviniemihän ajaa kiinteistöverojen korotusta ja kehuu, etteivät ne ole mitään leikkauksia, kun ei leikata palkkoja, kun korotetaan veroja.
Kyllä voi olla ihminen tyhmä, leikkauksiahan ne ovat yhtä lailla, kun kiinteistöveroja korotetaan, niin se leikkaa palkansaajan hyvinvointia ihan samalla tavalla, kuin palkkojen leikkaus.
Leikkaus se on, vaikka työntekijän verotus kevenee, mutta nostetaan kiinteistöveroa ja muita veroja, ei mitään eroa. Vaikka käteen jäisi enemmän rahaa pienemmän palkkaveron johdosta, niin ne veroista säästyneet rahat menee korotettuun kiinteistöveroon.
Kiviniemen ajatusmaailma on täysin samanlainen, kuin hölmöläisten sängynpeiton pidennys ja leikkaus touhu.
Samaa voi sanoa koko suomen hallituksesta.
Miten voi olla noin tyhmä ihminen.
Kepuliakka.
Rikkailla eli asunnonomistajilla on vara maksaa enemmän. Sosiaalituet alas niin lähtevät sossupummipskiaiset työnhakuun. Työn tekemisestä ei pidä sakottaa eli työn verotus alas.
Töitä ei ole, kai sen tiedät.
Työn verotus on liian kovaa varsinkin pieni ja keskituloisilla, sitä on syytä alentaa ainakin 5%,
suurituloiset saisi maksaa enemmän.
Kiinteistövero pois, mitään omaisuutta ei pidä verottaa, ainoastaan tuloja, tuli ne sitten mistä lähteestä tahansa.
Kun omaisuutta hankitaan sen ostamiseen on käytetty rahaa josta on vero maksettu joten sen verotus on väärin.
Työeläkemaksut pois ne on perustuslain vastyaisia pakkomaksuja joista maksaja ei välttämättä koskaan hyödy mitään.
Eläkeuudistus on tehtävä, kela hoitamaan kaikki eläkkeet.
En tule ymmärtämään ikuna näitä "töihin" patistajia. Kun sitä työtä ei ole 300-400000 työttömälle omillemme. Mistä peräsuolesta nuo "viisaat" aikovat taikoa niitä töitä "jokaiselle"?
Saipa Mari Kiviniemi hyvän poliittisen palkintoviran, josta käsin voi sitten neuvoa meitä suomalaisia, mkun kotimaassa satuu käymään...
Lähti karkuun vastuuta Pariisiin suojatyöpaikkaan kuten kokkare Katainen Brysseliin.
Kiviniemi, Urpilainen, Katainen. Eikö nämä voisi kustantaa menolipulla siihen Irakin koneeseen.
Siellähän sitä olisi näille loistopoliitikoille työsarkaa. Velkasuohon ajettu Suomineito kiittää!
Paskasakkia ovat.