Kuva meidän työpaikan parkkikselta

carl_från_rederiet

http://www.imcdb.org/i279180.jpg

Säihkyviin ulstereihin pukeutuvat työtoverini lähtevät toimistomme pihalta kotiin. Oih mitä loistoa, joka näkyy kuulemma Los Angelesiin asti, näin kertoi hyvä ystäväni Ridge :)

10

132

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Säihkyvä ulsteri" kuulostaa vaatekappaleelta, johon pukeutuu korkeintaan kasarimuusikko.

      • Minulle tuli mieleen räjähtävät kauluspaidat. :-)


    • Teidän toimistosta saakin näköjään tosi hyvää palkkaa kun on varaa ajella tuollaisilla ökyautoilla. Minä perheellisenä ja asuntovelallisena miehenä päädyin Skoda Octaviaan, joka maksoi vain 24,900e 1,2TSI koneella ja perusvarusteilla. Onneksi sain sen rahoituksella, joten 7 vuodessa auto on oma.

      Se on muuten niin taloudellinen, että jakoketjun katkeamisesta seurannut 4900e koneremontti on kohta maksanut itsensä takaisin. Lisäksi auton tavaratilaan mahtuu kätevästi perheenjäsenien harrastusvälineitä, Prisman ostoskasseja yms.

    • 12121212

      Tuolta parkkiksen kuuluukin näyttää. Myös firman työntekijät ovat pukeutuneet asiallisesti pukuihin ja päällystakkeihin, eikä haalareihin tai firman logolla varustettuihin lyhythihaisiin kauluspaitoihin.

      • Katsos vaan, kauluspaita-Carl on tehnyt pitkästä aikaa paluun palstalle. Mukava nähdä, että palstalla on myös muitakin eurooppalaishenkisiä miehiä mun lisäkseni. Olikohan periaatteen miehen mersu myös noissa kuvissa:))


      • nihhhhhhhhhhh
        DarkFear kirjoitti:

        Katsos vaan, kauluspaita-Carl on tehnyt pitkästä aikaa paluun palstalle. Mukava nähdä, että palstalla on myös muitakin eurooppalaishenkisiä miehiä mun lisäkseni. Olikohan periaatteen miehen mersu myös noissa kuvissa:))

        Onkohan Naisasialooseri joku noista kuvan miehistä? Hänhän on omien sanojensa mukaan erittäin komea mies.


      • 898
        nihhhhhhhhhhh kirjoitti:

        Onkohan Naisasialooseri joku noista kuvan miehistä? Hänhän on omien sanojensa mukaan erittäin komea mies.

        Mutta sehän on työtön.


    • Loool

      Mistä lähtien vanhat taksi- ja pikkumersut on olleet loistoautoja?

      • 9817

        Totuus2016:n vääristyneessä maailmankuvassa ne ovat


    • 2plus10

      Miten tämä liittyy sinkkuuteen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      50
      2448
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      95
      1116
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      300
      997
    4. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      329
      953
    5. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      56
      908
    6. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      77
      863
    7. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      724
    8. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      90
      695
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      63
      688
    10. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      33
      643
    Aihe