Medvedev- Sipilä 6-0

Maahantunkeutuminen jatkuu idästä kiihtyvällä voimalla. Ei kukaan kai tuosta tapaamisesta muuta odottanutkaan Orpon eilisten selitysten jälkeen. Kusessa ollaan!
1364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tietenkin jatkuu, koska Suomi ei tee asialle mitään. Suomenhan kuuluu valvoa EU:n ulkorajaa, ei Venäjän. Tuntuu siltä että kaikki ovat siinä uskossa, että rajavalvonta kuuluu vain Venäjälle. Kuinka tämä käsitys on päässyt syntymään.

Äänestä
  • Ennen Mafiosot eivät päästäneet ketään rajavyöhykkeelleen ilman papereita. Nyt päästävät ja me otamme ne vastaan tai itkemme ja otamme. Kummisetä on tehnyt tarjouksensa josta ei yleensä kieltäydytä.

    Äänestä

  • Kptkprst kirjoitti:

    Ennen Mafiosot eivät päästäneet ketään rajavyöhykkeelleen ilman papereita. Nyt päästävät ja me otamme ne vastaan tai itkemme ja otamme. Kummisetä on tehnyt tarjouksensa josta ei yleensä kieltäydytä.

    Ei ollu!
    Entinen Neuvostoliitto myös piti huolen siitä.
    Että Suomen puolelle ei päässy kukaan heiän rautamuurin läpi.

    Äänestä

No problems!
Pakataan bussiin ja lähetetään Haaparantaan. Niin sieltäkin tuli meille 30000 laitonta siirtolaista ilman viisumia.

Äänestä
  • Käteen junalippu till Stockholm ja 500kr.

    Äänestä

Sipilän pitää nyt vain itse ryhdistäytyä. Selkeä toimintaohjelma pitää ottaa käyttöön ja levittää siitä tieto maailman medioihin. Rajavalvonta pitää saada kuntoon. Pikäkäännytykset suoraan rajalta tulee ottaa käyttöön. Turvapaikkaa hakevien rahat tulee takavarikoida heti kustannusten kattamiseen.Yhteiskunnan tuet turvapaikanhakijoille tulee pudottaa ilmaisiin aterioihin vastaanottokeskuksissa. Omaa rahaa turvapaikanhakijoille ei tarvitse antaa.

Turvapaikka myönnetään vain vuodeksi kerrallaan ja myös ehdollinen tuomio rikoksesta johtaa karkoitukseen. Perheenyhdistäminen tulee säätää mahdolliseksi, kun pakolaiseksi hyväksytty henkilö on elänyt Suomessa nuhteettomasti viisi vuotta ja ansainnut omalla työllään vähintään 2500 euroa kuukaudessa viimeisen kolmen vuoden ajan. Näillä ohjeilla Sipilä pääsee hyvään alkuun. Lisää keinoja voi keksiä, jos maahantunkeutuminen ei lopu

Äänestä

Venäjältä ei VIELÄKÄÄN ole tullut yhteensä kuin tuhat tai pari mamua!

Mutta Ruotsista on tullut yli 30 000 ja yhä tulee! Seuraava mamuaalto Ruotsista on odotettavissa piakkoin.

Joten eiköhän pitäisi keskittyä sihen oikean ilmansuuntaan, eikä mennä svekomedian halpaan!!??

Äänestä
  • Tuleeko Ruotsista seuraavaksi 80000 poispotkittua matua yrittämään uudestaan täällä??

    Äänestä

  • Totta!
    Mutta satoja tuhansia on oottamassa Jopa Miljoona Venäjällä porttien aukeamista Suomen puolelle.

    Veikkaan kun kevät koittaa, ja ilmat lämpenee: Sekä tiestöt alkaa kuivumaan Venäjän puolella.
    Niin sillon repeää pakolais tulva tänne Suomeen sieltä..

    Äänestä

  • dr6ujedyjy kirjoitti:

    Totta!
    Mutta satoja tuhansia on oottamassa Jopa Miljoona Venäjällä porttien aukeamista Suomen puolelle.

    Veikkaan kun kevät koittaa, ja ilmat lämpenee: Sekä tiestöt alkaa kuivumaan Venäjän puolella.
    Niin sillon repeää pakolais tulva tänne Suomeen sieltä..

    Haluatko miljonääriksi?

    Äänestä

Monet on puhuneet sadasta tuhannesta odottajasta Venäjällä, sitähän ei Suomi kestäisi, eli mielestäni pitäisi käydä vähän Brysselissä selittämästä, että pitäisi melkein saada niitä pakotteita Suomen osalta lieventää, eihän niistä juuri muut maat ole suomen lisäksi kärsineetkään.
Vastalahjaksi Suomi voisi luvata, ettei lähetä niitä sataatuhatta pakolaista muun Euroopan iloksi, koska meille ei sovi, paitsi vihreiden ja vasemmiston koteihin, eikä nekään halua tosi paikan tullen jakaa kotiaan.
Siis jos vaihtoehtona on sota tai vähintään kylmä sota.

Äänestä

Suomalainen=tsuhna

Äänestä
  • aivan

    ryssät ei paljoa noteeraa näitä Suomen pellejä, jokka siellä ramppaa piipittämässä askel kerrallaan(!)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kptkprst kirjoitti:

Maahantunkeutuminen jatkuu idästä kiihtyvällä voimalla. Ei kukaan kai tuosta tapaamisesta muuta odottanutkaan Orpon eilisten selitysten jälkeen. Kusessa ollaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu