Lavat yhteen?

Pitääkö penkatessa kokoajan puristaa lapoja yhteen niin kovaa kuin mahdollista? Itse kun yritän niin sillä sekunnilla kun irrotan tangon telineestä lavat erkaantuvat. Kaiken lisäksi selkä tulee todella kipeäksi jos yritän epäluonnollisesti pakottaa lapoja yhteen koko liikkeen ajan.
2365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kynä vaihtuu levytankoon tulee oikea tuntuma

Äänestä

Ei mutta jos haluaa aktivoida rintalihakset täysin on pakko tehdä niin. Lahnana penkkauksessa olkapäät on kovilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PähkinänMurskaajaSelkä kirjoitti:

Pitääkö penkatessa kokoajan puristaa lapoja yhteen niin kovaa kuin mahdollista? Itse kun yritän niin sillä sekunnilla kun irrotan tangon telineestä lavat erkaantuvat. Kaiken lisäksi selkä tulee todella kipeäksi jos yritän epäluonnollisesti pakottaa lapoja yhteen koko liikkeen ajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu