Nostan pipoa ja kumarran kunnioituksesta Keijo Nevarannalle, tälle yhden miehen katupartiolle. Maa ja maakunta tarvitsee sinun kaltaisia, emme kaipaa kaduille rasismin kyllästämiä naisenhakkaajia eli näitä soldiers of odin -tyyppejä.
Hyvä Keijo Nevaranta
Ylistaronrussel
281976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Täysi ääliö. Just sellainen miltä näyttää.
Näyttää paremmalta kuin plösöt kaljupäät. Pystyy varmaan kävelemäänki sen 3,5 km, mitä ehkä Guardiansien sairaseläkeläiset ei - ulkonäöllä ei sisänsä lie merkitystä vai ookko rasisti ?
Hyvä Keijo, komppaan aloittajaa ! Huumorillahan noihin Seinäjoen Guardianseihin on suhtauduttava myös !
Hyvä Idea sinulta Keijo, ansaitsisin pro Seinäjoki-mitalin. Ottakaa pikkusorilaat tästä rauhanmiehestä mallia.
Tuo kyseinen ihme hemmo on ihan sakia tyyppi!! Henkilökohtaisesti lähestynyt Minua naispuolista katukuvassa joskus pariinkin otteeseen, täydessä humalatilassa ja alkanut lausumaan jotain rakkaudentunnustuksia/utopistisia runoja Minulle...vaikkei Minua edes tunne! Koin tilanteet ahdistaviksi. Sen oloinen, etten yhtään kummastelisi vaikka vetäis yön pimeydessä toisen osapuolen johki pusikkoon ja raiskais samalla ku runojansa lausuu! VÄLTELKÄÄ KEIJOA, on mun neuvo!
Ettet nyt puhuisi itsestäsi, kerro missäpäin liikut, tiedän varoa. Keijo ei tee pahaa kärpäsellekään, sinusta en mene takuuseen. Taidat olla niitä perä-kamarilaisia joka kulkee kotonaan naisten vaatteissa. Jos et ole kunnolla, kerron äitylillesi.
rakas mitäthä. Toistaiseksi olen lausunut runoja ainoastaan julkisissa taidetapahtumissa, kuten kirjojeni julkistajaisissa. tule johonkin runoiltaani jos olet runojen tai jonkin muun (kulttuurin) puutteessa.
:-D Mulla kuule parempaakin tekemistä! Pyydä mamuja sinne runoilemaan sun kans! ;-)
Mie tunnen tuon Keijon, se on oikeasti fasisti ja se ämpäri päässä partioi ympäri-ämpäri Etelä-Pohojammaata. Ei se oo raiskaaja, mutta semmonen suvakki ja naisten mies ja miesten nainen, vähän fiiliksestä riippurn. Sitä kannattaa kyllä vähän pelätä. Se muuttuu häjyyksi, jos siltä tupakit loppuu. Näin on!
Keijo on erittäin fiksu ja mukava tyyppi. Naisena en pelkää häntä pätkääkään. Ole iloinen, että sinä onnekas olet saanut tutustua suuren taiteilijan laajalti arvostettuun runolliseen tuotantoon.
Nimimerkki "mitäthä" mene johonkin terapiaan, kun noin olet peloissasi, että joku raiskaa sinut. Vai onko se toiveajattelua? Nevaranta on humaani ja sielukas mies, joka kunnioittaa ihmistä. Keijo osaa kirjoittaa runon, maalata taulun, siis erottaa pahan ja hyvän.
Hienoa että Eteläpohjanmaalla on vielä näitä tyyppejä, tolstoilaisia.
Hyvä Keijo, jatka valitsemallasi linjalla.
Olipa helpottavaa lähteä vielä illalla hakemaan lähikaupasta keppanaa kun tiesin että Keijo Nevaranta päivystää jossakin.
Katsotaanpa, niin Keijo on pian vapaa muureiren lakeusloossissa tai ainakin rotareissa.
Isänmaallinen mies.
Keijo Nevaranta omakehu haisee
Ääliö näköinen sontaläjä koko äijä. Hyi saata na ku ottaa päähän tuollaiset oikeaa työtä vieroksuvat "kulttuuripersoonat"
Taitaa tämä K N olla yhteiskunnan elätti. Kaveri voisi kehua tällä palstalla paljonko hän on maksanut elämänsä aikana veroa yhteiskunnalle.Taitaa olla hyvin vähän. Onkohan senttiäkään maksettu. Yleensä tällaiset kaverit pitävät eniten ääntä ja kadehtivat työtä tekeviä ja ahkeria ihmisiä.
Voisitko sinä kehua paljonko olet maksanut veroja tälle yhteiskunnalle, ihan vastavuoroisesti. Kai sossun rahoistakin vero peritään?
koirat (sylikoirat) haukkuvat, karavaani kulkee.
joitakin huomioita. muuan rasistityttönen on pelännyt runonlausuntaani, jonka epäilee puistossa vetävän pusikkoon naisia raiskattavaksi. sehän onkin paha pelonaihe kaduilla ja puistoissa. lisäksi olen ääliö näköinen sontaläjä. ymmärrän jos ulkonäköni oksettaa... koska kuitenkin aika moni liputti suvaitysevaisuuden puolesta, tulen jatkossakin kirjoittamaan runoja, lausumaan niitä julkisissa tilaisuuksissa ja tekemään taidettani. myöskään en ole suunnitellut ulkonäönmuutosleikkauksia.
Suvakkeja täällä on vain yksi, tai korkeintaan kaksi, sinun lisäksi. Kaikki sellaisia joille työ ei ole tuttua, joten on aikaa kirjoitella.
Ei se luku- ja kirjoitustaito sinullekaan pahaa tekisi. Taidat olla persuli-äänestäjä jota kaikki järkevät ihmiset säälii ja halveksii.
Tänään seisoi yksin hoomoilasena keskellä toria, tumput suorina. Tosi vaikuttavaa... :-D
Ja mitähän sä mahdat juuri tehdä?
Keijolle iso kiitos. :)
Ja vielä isompi ruusu —€
Lukija oli lehtensä näköinen,tarinatkin samanlaisia kuin muualla lehdessä.
Keijo olet väsymätön soturi hyvän asian puolesta. Ilman aseita, ilman vihapuhetta eli siis vailla rasismia.
Hieno ihminen. Hieno taiteilija.