on se merkillistä ku kerrostalojen pihoihin ei saada koko viikonlopun aikana minkäänlaista hiekotusta,,,kallista vuokraa maksetaan,,,kuka korvaa jos tulee kaatumisia kysyn vaan,,,luistimillako pitääs lähtiä liikenteeseen
vetelää touhua huoltomiehiltä
vihaanenasukas
5126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
korvausvastuussa on taloyhtiö ,viimekädessä kaupunki jos sattuu jotain.
mielestäni kunnan tulisi nyt paneutua paremmin kaikkien kaupungin vuokratalojen kunnossapitoon niin ulkopiha-alueiden kuin myös sisätilojen osalta.
ookko varma et kysymys on kaupungin omistamasta talosta..tai voihan kaupunki omistaa mut joku huoltoyhtiö hoitaa hommat tai pitäis hoitaa
Touhu on mennyt ihan hälläväli jutuksi------------------------ei perkele vieläkään mitään tuotu pihalle. Paksupää ei taida päästä omalle autolleen ja tehtäviä hoitamaan,jos on omaki piha niin liukas.
Kesä kuivaa. Hehe.
juhannuksena ei oo yhtään liukasta