Mikä on virkavirhe?

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä tälläkin palstalla silloin tilastojen tultua julki ihmeteltiin, että tekikö Orpo Stubbit vai mitä oikein tapahtui. Migriin saatava puolueettomat päättäjät,

Äänestä

Kyllä Suomella on nyt kautta aikain nössöin hallitus. Kaikki menee päin peetä.
Päätöksentekokyky puuttuu täysin, jaskaa vain pauhetaan.

Äänestä

On täysin selvää että turvapaikanhakuun käytettävät tulkit ja sitten asianajajat hoitelee hakemuksia ja valituksia. Seurauksena on jäävit käsittelijät. Lisäksi jo alun perin poliittisesti myönteisesti ajattelevat sisäministeriön virkamiehet ovat päätösten takana. Tulos on veronmaksajan kannalta katastrofi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


glöglglglglgl kirjoitti:

Nykyisin.?
http://www.finnleaks.net/sisaministeriolla-karmea-laskuvirhe-myonteisen-paatoksen-saavien-osuuden-arviossa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu