Aasiassa kadonneet

Miten haudataan Aasiassa kadonneet? Pitääkö hankkia kallis arkku, vaikka ei ole ketään sinne laitettavaa? Siunaako pappi sen tyhjän laatikon?

Oliko sodassa kentälle jääneiden siunauksessa arkut?
1635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei nyt kadonneille lopullisesti mitään arkkua osteta, heitä sitten muistetaan toisella tavoin, sodassakin hävinneet on nyt tuotu oman maan multiin ja sitten vasta voidaan haudata. Lähes joka hautausmaalla on paikka missä voi sitten laittaa kynttilän muistolle sinne jonnekkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sofia kirjoitti:

Miten haudataan Aasiassa kadonneet? Pitääkö hankkia kallis arkku, vaikka ei ole ketään sinne laitettavaa? Siunaako pappi sen tyhjän laatikon?

Oliko sodassa kentälle jääneiden siunauksessa arkut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu