Angela Merkkelin eroa vaaditaan pakolaisviha ryydittää ärioikeiston varmasti Saksan suurimmaksi puolueeksi kuten Ruotsissa on käymässä täällä olisi samanlainen tilaisuus tämänkaltaiselle puolueelle ,kuka lähtee perustamaan puoluetta jolla on samanlaiset edellytykset kuin Ruotsindemokraateilla ,päättäjät tehkää jotain ettei vastaavanlainen tapahdu Suomessa tiedätte varmasti mistä on kysymys .
Äärioiskeisto nousee hurjaa vauhtia Saksassa
ÄÄrioikeistonnousu
671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Saksa hukkuu pakolaisiin, on aivan ymmärrettävää, että pikkuhiljaa joku alkaa edes jostain asioista Merkeliltäkin perusteluja kyselemään.
Uhkasihan tämä äärioikeistolainen nainen että pakolaisia pitäisi alkaa ampua rajalla . .
Saksalaiset osaavat pitää huolen maastaan. Asuin joskus Magdeburgissa , kun Berliinin raja oli kaadettu. Siellä oli tummaihoisia maahanmuuttajia. Usein oli tappeluja. Monta kertaa mustat määräsivät suunnan ja ja saksalaiset vauhdin.
Ilmankos Aatun "Taisteluni" kirjasta tuli uusi painos! Opastusta tarvitaan.
neuvostovastaisuu torjuttava, rauhan ja antifasismin puolesta
Angela Merkel edustaa äärioikeistoa kokoomusta ja neuvostovastaisuutta
hän oli itä-Saksan oppositiossa
NEUVOSTOVASTAISUUS TORJUTTAVA
Suomen pankin pääjohtaja Erkki Liikanen noin 1972 esitys eduskunnalle
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288336571107.html
Sdp:n tuoreet kansanedustajat Ulf Sundqvist, Erkki Liikanen, Tellervo M. Koivisto ja Kaisa Raatikainen allekirjoittivat helmikuussa 1972 taistolaisten lakialoitteen "rauhaa suojaavan lain säätämisestä".
Se olisi kriminalisoinut neuvostovastaiset ilmaisut ja Rusin mukaan johtanut Smp:n kieltämiseen. Operaatio oli jatkoa Taisto Sinisalon vuotta aiemmin tekemälle aloitteelle.
Vuonna 1973 eduskunnassa yritettiin vastaavasti kieltää "vihamielisen toimintansa uskonnollisuuden kaapuun" kätkeneen Stefanus-Lähetyksen toiminta Neuvostoliitolle vihamielisen propagandan vuoksi.
Aikoinaan kun kommunismi katui taisin itsekkin vähän hymähdellä siihen suuntaan se oli oikein noille piruparoille ,mutta oikestaan toi demokratia on pilannut kaiken entinen järjestelmä piti huolen siitä rajojen takaa ei lähdetty olisipa aika entinen .