Venäläinen teini vei nolosti Kremliä.

Venäjän johto sai näpeilleen. Kansalaiset huijaavat johtajiaan samoin kuin johtajansa. http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016020121048022_ul.shtml
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hahhaaaa. Kremlin urpot vedettiin komeasti vessanpöntöstä alas. Buahahhaa! Saatana. Saa nähdä milloin teini kuolee "onnettomuudessa".

Lavrov perkele. BUAHAHHAHAHAAAA BUAHAHHAHHAAAAA. Ottaako Lavrov päähän. Kuuntelen. BUAHAHHAHAAAA BUAHAHHAHAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

"13-vuotias venäläis-saksalainen tyttö on myöntänyt keksineensä koko jutun."

"Jopa Venäjän televisio uutisoi aiheesta ja löi lisää vettä kiukaalle julkaistessaan Lisan sukulaisten haastattelun. Sukulaisten mukaan Saksan poliisi ei edes tutkinut Lisan raiskausväitettä. Myös Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov puuttui juttuun ja syytti Saksan poliisia tietojen pimittämisestä. "

"Saksa puolestaan kehotti Venäjää olemaan käyttämättä Lisaa poliittisten tarkoitusperiensä ajamiseen."

Veikkaan että Lavrov ja kumppanit harkitsevat toisenkin kerran lausuntojaan jos ja kun vastaavanlainen tapaus joskus toistuu.

Harvoin supervallan ukoministeri ja tiedustelupalvelu munaa noin itseään
kuin tässä tapauksessa ja hörönaurut ovat kyllä ihan oikeutettuja....

Äänestä

Säälittävää, että valtiojohto sortuu tuolle tasolle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


t-tilt-tieto kirjoitti:

Venäjän johto sai näpeilleen. Kansalaiset huijaavat johtajiaan samoin kuin johtajansa. http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016020121048022_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu