Ientulehdus

Estääkö ientulehdus kaikki leikkaukset, tähystykset ym.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tavanomainen ientulehdus ei estä kaikkia leikkauksia, ei välttämättä tähystyksiäkään. Mutta eräät leikkaukset (mm. tekonivelleikkaukset) edellyttää täysin tervettä hammaskalustoa ja siihen vaaditaan hammaslääkärin tekemä tarkastus ja kirjallinen todistus. Toimenpiteen esikäynnillä annetaan ohjeet mitä vaaditaan ennen leikkausta. Eräissä tapauksissa tehdään ennakkoon jopa sairaalabakteeritutkimus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miettivän kirjoitti:

Estääkö ientulehdus kaikki leikkaukset, tähystykset ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu