Otetaanko rahaliittoon uusia jäseniä?

Tietääkö kukaan ollaanko rahaliittoon ottamassa vielä uusia jäseniä ja jos otetaan, niin milloin? En ole niin kovin tiiviisti seurannut uutisia.
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tietääkseni lähitulevaisuudessa ei ole suunnitelmia. Tulevaisuudessa luultavasti euroon kuulumattomat EU-maat tulevat liittymään, kunhan löytävät sopivan kohdan poliittisesti ja taloudellisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TalousEdellä kirjoitti:

Tietääkö kukaan ollaanko rahaliittoon ottamassa vielä uusia jäseniä ja jos otetaan, niin milloin? En ole niin kovin tiiviisti seurannut uutisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu