Lihaskasvua tukeva ruokavalio

ruokakoulu

Erinomaista perustietoa kuntoilijan ruokavaliosta!
https://youtu.be/EC275hpjJiA
Lihaskasvua tukeva ruokavalio – ylilääkäri Jan Sundell, Tyks

17

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiarvoa

      Jan Sundellilla valtava ego. En arvosta kyseistä henkilöä.

    • enluotamieheen

      Sundell luennoi ruokavaliosta ja silti Facebookissa mainostaa Fastia, eli mies on aivan pihalla laadukkaasta ravinnosta.

    • aitoBlueteam

      syön ruokaa

    • Enluotaminäkää

      Jan on lääkäri joka kehuu syöpähoitoja ja lääkemafiaa ja pitää fluorihammastahnaa terveellisenä, vaikka jo tuubissa on varotuksia fluorista: ei tule niellä, ei lapsille. Tyyppi on asioista pihalla kuin lumiukko eikä tiedä terveellisestä ruokavaliosta mitään.

      • dfgvefgerg

        Fluori on terveellistä hampaille. Sitä tahnaa ei ole tarkoitus syödä.


      • aitoBlueteam
        dfgvefgerg kirjoitti:

        Fluori on terveellistä hampaille. Sitä tahnaa ei ole tarkoitus syödä.

        ja nyt sä vasta sen sanot

        meitsi on syönyt tuubin viikossa


      • EireikiäEipaikkoja
        dfgvefgerg kirjoitti:

        Fluori on terveellistä hampaille. Sitä tahnaa ei ole tarkoitus syödä.

        Minkä perusteella se fluori on terveellistä hampaille? Ai sen perusteella että hammaslääkärit ovat sen sinulle kertoneet? Ovat varmaan myöskin kertoneet sinulle että joka toinen vuosi pitäisi käydä tarkastuttamassa hampaat, siitäkin huolimatta että käytät 'terveellistä' fluori hammastahnaa useasti päivässä? Ja noudatat ohjeita orjallisesti vuodesta toiseen ja silti tulee reikiä. Onneksi olkoon, olet yhtä aivopesty idiootto kuin Jani ja sen seuraajat ja muutki.

        Edelleen kun syö oikein, niin hampaita ei välttämättä tarvitse pestä yhtään millään koskaan ja reikiä ei tule ikinä, voitko kuvitella? No et varmaan kun sulle on opetettu ihan muuta.

        Mutta toki jos haluaa raikastuttaa suuta, niin takuuvarmasti löydät hyviä tahnoja ilman fluoria, mutta nekään ei estä suinkaan reikiintymistä, vaan nimenomaan se mitä suuhusi pistät.


    • aitoBlueteam

      on tärkeää syödä tukevasti

      mikään ei voita kunnon tukevaa ateriaa paitsi ehkä peräröörin hoonaus

    • Idioottilauma

      Jan ei halua erimielisiä kirjoituksia, vaan vie kommentointi oikeudet kriittisesti kirjoittelevilta. Samanlaista samanhenkisten ihmisten kirjoittelua kuin esim Antti Heikkilän sivuilla. Eli täytyy vain myöntäillä uskonnon opettajaa. Ei mitään järkevää keskustelua sallita tai kriittisyyttä. Nyttenki siellä facebookissaan mainostelee influenssa rokotuksia, mutta kirjoittamaan kriittisesti niistä ei pääse.

      • SaapasJuupas

        Oliko niin, että lääkärit ovat usein osakkaana lääkeyhtiöissä, ja ylläri, he määräävät näiden yritysten lääkkeitä potilailleen. Eli myyvät "oman firman tuotteita". Ratkaiseeko raha ei terveys?


      • Idioottilauma

        Jotkut lääkärit voivat olla. Ei ehkä kaikki. Mutta muuten lääketiede ja terveydenhuolto on mädättynyt. Ne on jokaisen sairauden ympärille kehittänyt hyvän rahastus järjestelmän, niin on täysin varmaa ettei yhteenkään sairauteen löydy helppoa ja lääkkeetöntä ratkaisua, eikä sairauksia pyritä vähentämään, vaan päinvastoin, sairauksia pyritään ylläpitämään ja lisäämään, sillä kuka nyt omaa oksaansa haluaa sahata.


    • Lukijasi

      Kyllä hän puhuu Tyksin ylilääkärin suulla ja lääkefirman piikkiin.Lääkkeiden käyttö hoidossa on kuitenkin ylittänyt vallankäytöllä hulppeat lääkemääräykset ja tietämätön potilas ottaa kaiken vastaan kyseenalaistamatta mitään.Diabeetes lisääntyy hiilarien takia ja oma metabolia mukana hulppeasti.Vielä80-luvulla hoi´dettiin vähän hiilareita ja proteiinia eli rakennusainetta elimistöön enemmän.Siitä ravitsemusterapeutit eivät anna rehellistä tietoa,koska raha tulee siis palkka vaikkapa coca-cola-firmalta:Fagelholm,muistelisin.ym. muut rav.terapeutit.Minua kuvottaa tämä ihmisten pettäminen asioissa.Eikä voi olla hyväksi lihasmassan valtavat vaihtelut ja hormoonilääkkeiden käyttö jopa Sundelilla itsellä pielessä.Luulisi lääkärillä olevan kykyä ymmärtää vaarat.Onko niin,että alemmuden tunne on ajanut ylikierroksille ,pätemiseen lääkärin.Hän puhuu narsismistakin.Kielenkäyttö on loukkaavaa,koska käytetään muunneltuna raamatunlauseita aivan kuin niillä loukattaisiin raamattua,Luciferko tässä jyllää.Hyvyys elämässä ja hyväntahtoisuus on arvo sinänsä. Naisista hän heittelee herjaa lihashauraus ei haureus.Vapaus seksuaalisuuteen on nykyään jokaisella naisella riippumatta onko parisuhteessa tai ei.Mitä tulee seksologiakirjaan,niin onko niin,että ymmärretään tunne ja rakkaus erotiikassa suoritus-seksiksi.Ei kukkokaan käskein laula vaan siihen tarvitaan aito tunne :Olipa naimisissa tai naimaton.Tunne onkin vikkelämpi ja aidompi mittari kuin väkinen parisuhde.Muistan lukeneeniKIRJAN:RAKKAUDEN MYYTIT:PETER LAUSTER.KEHOITANKIN JAN SUNDELIA TUTUSTUMAAN KIRJAAN YM.useita kirjoja kaiken muun lisäksi tähän asiaan liittyen löytyy hyllystäni.Jos kaikki aika menee salilla niin eipä se kehitä tietokapasiteettia lisää kirjojen kautta paitsi lääketieteen kirjallisuus.Siitä voi tulla vähän kapea-alainen näkemys jopa aidosta rakkaudesta kahden ihmisen välillä.Sitä on tänäkin päivänä eikä se ole pelkkää sukupuolielämää vaan siihen liittyy paljon muita asioita.Ihmisrakkaus on vieläkin universaalimpi aihe.Surullista,mutta totta.Kyllä lihaksia voi ilman punttisaliakin kohentaa ja paljon turvallisempi varsinkin pöpö-aikana.Kaikkea Hyvää Janille,mutta en voi allekirjoittaa tätä kaikkea oikeaksi tiedoksi.Kenen leipää syöt,sen lauluja laulat.

      • Onneksonmuutakin

        Hyvä analyysi putkiaivo Janista. Sitäki reppanaa moni seuraa ja luulee saavansa hyvääki informaatioo, kun on ylilääkäri. No samanlaisia kapeakatseisia putkiaivoja seuraajatki.


    • SANATON

      Odotan Janin omaa vastausta tähän.Kiitos

      • Turhajätkä

        Ei Jani tule tänne varmastikkaa kirjoittamaan kun hän ei pysty täällä hallitsemaan vastakkaisia mielipiteitä ja hän ei pysty poistaa hänen mielestään vääränlaisia kirjoituksia. Hän näkee että muut kuin hänen ajatukset on salaliittoa.

        Maailmanmeno, terveydenhuolto ja ihmisten terveys puhuu kuitenkin puolestaan. Lääkärit alinta sakkia ja luulevat olevansa lukeneita ja fiksuja kun osaavat markkinoida lääkkeitä ja rokotuksia. Hah mikä vitsi. Pelkkiä pellejä.

        Fluorihammastahnat ovat nyt näköjään heidän (Janin ja seuraajien) kuuminta tavaraa mitä pitävät Jumalana.

        Kun syö oikein ja liikkuu oikein, niin pysyy terveenä, niin hampaat kuin koko kehokin, vaikka ei pesis ikinä hampaita ja syö fluoria, tai ota lääkkeitä ja rokotuksia, tai käytä mitään lisäravinteita.


    • ahneetihmiset

      Fastin juoksupoika Jan Sundell, eikö lääkärin palkka riitä kun pitää vielä ylihintaista Fastia väkisin kehua?

      • Läskiäjalotinaa

        Ei ihmekkää että fastui läski lyllyy Janin kehossa. Se ei ole lihas joka hällä puhuu, vaan läski.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      133
      2364
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      345
      1865
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      40
      1537
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      31
      1353
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      28
      1290
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1183
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1153
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      327
      897
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      104
      830
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      742
    Aihe