Vapaavuori kiistää ostuutensa Caruna kaupassa

ASZXCVFDSWER

7

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiistää_hakanneensa---

      "Kiistää myös hakanneensa ketään??????????" Juoksi nyrkkiin

    • Suomen_syöjiä

      Toivottavasti pysyy nyt siellä minne karkuun lähti, samoin kuin Katainenkin. Jos vielä tuo Stubb saataisiin lähtemään samaa reittiä, niin toivoa voisi vielä olla.

    • Mielenkiinnolla, ja suurella pelolla odotan millainen taloudellisnen riippa ja laskuautomaatti veronmaksjille mahtaa tuosta telakkateollisuuden lahjoituksesta vielä syntyä. Tunarit asialla siinäkin. Tämä palkintovirkainen Vapaavuori.

    • RHGRHTE

      Ja Vapaavuori syyttää Haavistos myymisestä. Vaikka itse on ollut tuota myyntiä suunnittelemassa. Voi vittu nää kokoomuslaiset pelaa niin likaista peliä politiikasa kun voi olla. Itse ovat asialla, mutta teettävät likaiset työt muilla. ETTEKÖ te typerät äänestäjät viimein tajua mitä kokoomus saa aikaan?

    • HyiLindström

      Onneksi saatiin opposition painostuksesta haudattua oikeusministeriön valmistelema armahduslaki.

    • Totuus.esiin.kokkarit

      Vapaavuori:
      – Fortum on se, joka on myynyt ja se, että onko se ollut Fortumin kannalta virhe tai ei, niin en minä siihen osaa ottaa kantaa. Ja se on Fortumin tehtävä pohtia, arvioi Vapaavuori.

      Jos ministeriöille annetaan hallituksen taholta tuottovaatimukset ja suositukset myydä omaisuutensa, jos tuottoa ei ole tarpeeksi, niin silloin koko hallitus on vastuussa Carunan kaupasta.

      • ottakaa.vastuu.prkl

        pääministeri ja puolueensa määrittelee hallituksen linjauksen. sitä muut hallituksen jäsenet noudattavat tai hallitus hajoaa. katainen ja kokoomus vapaavuoren ohella syyllisiä. sitä ei voi kiistää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1566
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      605
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      537
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      488
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      422
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe