Mistä voi lukea tämän puheen,kun YLELLÄ ei taas ollut kaikki kohdallaan,osa puheesta jäi kuulematta,vai oliko tarkoituskin ettei kansa kuule kaikkea?
Valtiopäivien avajaispuhe presidentiltä
kansa
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hyvin kuulu mutta alku oli silkkaa ruotsinkiellistä paskaa, ja sitähän se Saulikin suoti välissä, meet pörjäre......
YLE tarjosi suomenkielisille kielikylvyn. Piuhat oli kytketty ristiin. Näytti YLENANTO, että täältä pesee.
Pakkovero Yle on pilkottava ja myytävä. Sellainen meininki, ei se muutu. Yksi TV-kanava, yksi radiokanava ja Ylen arkisto voisi jäädä. Nykyinen 500.000.000 euron budjetti supistuisi kymmenenosaan. Siltikin kansainvälistä suuruusluokkaa. Ylen arkistosta saisi käyttökorvauksia ja tekijänoikeuspalkkioita.
googlatkaa "valtiopäivien avajaiset" yle areena.
Sieltä voitte katsoa sensuroidun version.
23 min kohdalla mykistyy kummasti ääni
eikä ole mitään mv lehden propagandaa edes, kuuntele itte
googlaa:yle areenavaltiopäivien avajaiset, katso 23 min kohdalta eteenpäim.
YLE on mykistänyt saulin!
"Verkon imun valtakautena totuutta ei pääse enää pakoon eikä perinteinen printti enää toimi.
Sen että Niinistö ei todellakaan ole suosiossa sen todistamiseen riittää pelkkä yksi kylmä fakta:
http://www.jenni-haukio.blogspot.fi
Niinistön puhe löytyy presidentin kanslian internet-sivulta. On sentään yksi turvapaikka, vai hakkeroiko punikki-vajakkisuvakit kohta senkin?
Yle sensuroi presidentin puheen, sitä se oli.