Nyt Turkkiin on annettu miljardeja

pakolaisten hoitoon voin lyödä vetoa et rahat meni hukkaan:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1454411062625.html
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ärtuan nauraa eurooppalaisille ja lentää Sveitsin pankkiirien vieraaksi. Sveitsin pankkiiritkin myhäilevät tyytyväisinä

Äänestä

Turkin ei ole mikään pakko ottaa vastaaan pakoloisia. Kun kerran ottaa, niin pitäköön niistä myös huolta.

Saudit Kuwait Iran Indonesia Arapiemiraati jne ei ole ottanut vastaan uskonveljiään.

Turkki on muslimivaltio on joten on luonnollista, että muslimit tulevat sinne. muslimaat voivat omista rahoistaan maksaa näiden kulut Eu ei ole mitenkään maksu velvollinen

Äänestä

KATASTROFI EU:LLE!

Äänestä

Rautaa rajalle ja korkeat aidat siinä hyvä neuvo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjklöö kirjoitti:

pakolaisten hoitoon voin lyödä vetoa et rahat meni hukkaan:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1454411062625.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu