https://www.flickr.com/photos/mangpages/3349031837/sizes/o/
Kuppi kuumaa (vastajauheituista pavuista) käynnistämään (toivottavasti mukava) päiväsi.
Pakkasin mukaan myös vähän lääkettä vatsan murinaan (eväsrasiaasi).
http://www.mommanmanila.com/wp-content/uploads/2014/09/IMG_1628-e1411373815264.jpg
Hyvää huomenta nainen! :).
20
165
Vastaukset
- onnenavainonni
Toivottavasti muistit myös itseäsi.Toivottavasti mukava päivä sinullakin.
- Eipöllömpää
Miten huomaavaista, miten kaunis ajatus... Kyllä pidät naisestaan hyvää huolta :). Pitäisin itsekin juuri tuollaisista eväistä, joten vähän maistelen... Hyvää päivää Onni!
...Sinun kattauksissasi on samaa kuin alla olevassa jutussa...
http://www.iltasanomat.fi/ruokala/keittokirjat/art-1433418405269.html- Pöllömpää
Naisestasi piti lukea, vaikka kyllähän ne jotkut pitää toisenkin naisesta huolta
- OnnieOdotellessa
Ihana Onni, huomenta myös sinulle:) Voih kun joskus Onni ilmestyisi sängyn vierelle kuppi kuumaa ja vähän suolaista ja makeaa;D
- uudestisyntynyt
Kiitos...syön kyllä ...krooh...pyyh...kunhan herään
- aamujenaamu
Hyvää huomenta sinä hyvän tahdon lähetti. Olet kuka hyvänsä, niin oikein mukavaa torstaipäivää :)
- jokutorstai
Onkohan se torstai jälleen kerran toivoa täynnä.Usko ei kokonaan ole vielä luovuttanu.
- täältä
Ihana Onni kun et mennytkään pois. Suloista torstaipäivää sinulle!
- hulluolet
hullu onni
- Aahhhh.ihana
kupposellinen kuumaa, ja leijonamielellä matkaan ;), hakemaan uusia kokemuksia päivien kirjoon.
Torstaihan on toivoa täynnä, joten ei lannistuta, vaan nokka päin tuulta ja ilolla hakemaan kaikkea mitä maailmalla on tänään antina. - jokublondimiesjostain
Sain kaupasta ilmasen vispipuuron. Olisko tuuri kääntymässä??
- hilmanhajatusaamuun
Taas on päivän matka
sitä hymyllä jatka
ilolla laulaen
tuulelle huiskaten
hyvää mieltä
kertoen sydämen kieltä
päivään myötätuulta
kuullaan naurua suulta
missä hymyillään
kuppi kuumaa
ja nähdään onnen huumaa.
Nähdäänkö???
*hymy halit* - jdvdudjeodj
Jshdkdklkkslsskks
- jdvdudjeodj
Jshdkdklkkslsskks
- gcnnhmjhlkj
Mistäköhän sunkin pipi huomion- ja hyväksynnäntarpees kumpuaa? Miks sä rakentelet nettipersoonaa, joka poikkeaa aidostas kuin yö päivästä? Mua oikeasti kiinnostaa :)
- Pöhköfanttinen
Oletpas höpönassu! Ei se tarkoita jos sinusta ei pidä, etteikö jotakuta muuta jumaloisi ja rakastaisi ;).
- gcnnh
Pöhköfanttinen kirjoitti:
Oletpas höpönassu! Ei se tarkoita jos sinusta ei pidä, etteikö jotakuta muuta jumaloisi ja rakastaisi ;).
Melko alkeellinen provosointiyritys. Keksi jotakin omaperäisempää, milloin itsestäsi jotakin purkaa haluat/haluat harrastaa primitiivipätemistä muiden kustannuksella ylemmyydentunnoissa rypien läisk läisk puli puli. Onko sulla vakituisempaakin tietoa siitä, kuinka rakastettu mä olen/haluan olla? Mulla kaikki oikeun, oikein hyvin. Kiitos.
- gcnnh
Vastausta sulta odottelen, edelleen. Mua todella kiinnostaa, ja anonyymejä olemme.. :)
- hyvää.yötä
Hyvää huomenta vaan....mutta olisiko jo iltaruokinnan aika karsinassa? Nam ja muuuur...
- hänelleYhdelle
En kirjoita, että suudelmasi olisivat jotain,
mistä unelmoisin.
Mistään en kirjoita mitään kaunista.
Sillä tämä rakkaus on itsessään jo
niin suuri,
ettei se kaipaa selityksiä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586582Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465650Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685276Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1425053Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204300Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite462985Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202796Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32578Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282577- 792226
