miljoonaa Mauri Pekkarisen(kesk) musuvävypoika aikoo ottaa tänä vuonna appiukkonsa Mauri Pekkarisen(kesk) hänelle järjestämästä rahastusautomaatista meidän yhteisiä varojamme?
Pekkarinenhan(kesk) &co järjesti tytölleen ja musuvävypojalleen oivan tukipaketti härvelin verovaroistamme.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013032916780974_uu.shtml
Pekkarinenhan(kesk) &co järjesti tytölleen ja musuvävypojalleen oivan tukipaketti härvelin verovaroistamme.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013032916780974_uu.shtml
Vastaukset 35
Vanhimmat
Taamir Fareed
musu nus.siin tytärtä.
pas.kanen mulk.kku jyystää omaa tytärtä.
Musut soluttautuu korkealle hierarkiassa..
Toikin musu on parissa vuodessa tehnyt samat hynät kuin mitä joku normisuomalainen tekee koko elämänsä aikana....
Kepuliloisiin voi luottaa, eiks vain?
Pyöritämme taas Mauria lumihangessa, jos eksyy Kemin pohjospuolelle, ei osaa mies ottaa oppia onkeensa. Nyt katomme vaan, että tullee oikiasti kylymä sielä hangessa.
Syöttäkää se tupee sille.
Ja korkokengät heittäkää kauas hankeen.
http://3.bp.blogspot.com/_Y8yp4qlaoQo/TMaen-eD3NI/AAAAAAAAYb8/Bf20OX9p7ZE/s1600/kalju apina.jpg
Tuommonen on kyllä vikkelä, mutta eiköhän me Mauriainen saada kiinni ja joskus vastaamaan tekosistaan
itun röyhkeä äijä tuo Pekkarinen. Tai siis tyypillinen kepuli, coccare sdp:loinen, hyrrejä tuskin tarvitsee edes mainita.
Musuvävypoikahan tekee vain siinä siivellä miljoonan poikineen, verovaroistamme.
Sillä on ittu noussu päähän, oikein tekosellanen
Eihän tuo tupè Pekkarisen kähmintä ole kuin pientä pintariipaisua vain. Vastaavia on vaikka kuinka paljon.
Mutta tiesittekö, että meillä tämän(kin) show`n kuviteltuina maksajina on myös mahdollisuus, oikeastaan velvollisuus, pysäyttää tällaiset verovaroillamme kikkailut ja laittaa ne kikkaillijat vastuuseen teoistaan.
Eli jos me vain haluamme, me kyllä voimme laittaa stopin tällaisille röyhkeyksille.
Vastaus: kansalaisten oikeustuomioistuin:
syyllinen (=kuoleman tuomio) tai syytön.
Olisi kotimainenkin vaihtoehto tuulimyllyihin. Ei tapa lintuja, on äänetön, pyörii vähäisemmällä tuulella, toimii myrskutuulella, on yhtä tehokas. Miksi sitä ei tueta?
http://www.windside.com/fi
Mamu-mauri tuntee vain ropellipäitä
On se trörkeä korruptioukko, eiköhän laiteta vastaamaan tekosistaan?
Minua ainakaan ei kiinnosta elättää moista musupellesakkia...
Viisas mies kun pitää lähipiirinsä elintasosta huolta.
Periaatehan on oikea, meinaan et pitää lähimmäisestään huolen.
Mutta, mutta: Se vähän riippuu tottakai, et MISTÄ ne rahat tulee siihen auttamiseen, ja onko kyseessä kenties rikos, nimittäin "nepotismi", eli sukulaisen/tuttavan suosiminen meidän veronmaksajien kustantamassa "virassa".
Ja niinhän tuossa on käynyt, eli se sopimus sen musun huuhaapuljun kanssa voidaankin irtisanoa, Pekkarinen ja musu poseen, eikä haittais vaikka se Pekkarisen naisporukkakin menee samaa kyytiä. Ovat yhtälailla olleet mukana siinä härvelissä.
Korvausvaatimus päälle vaan.
Jos muut kepuliloiset olivat hyväksymässä tämän "sopimuksen" musun puljun kanssa, (ja miksi eivät olisi olleet coccareiden kanssa) niin se puolue ikuiseen banniin politiikasta ja heillekin korvausvaatimukset päälle.
Periaate on tietysti väärä mutta onko sillä loppupelissä merkitystä jos asiasta ei voi joutua poseen? Ajattelee tietysti että, vitut voihan tässä samalla tehdä lähipiirille rahaa jos on se kerta onnistuu.
Miksi ei voisi joutua poseen? Pekkarinenhan oli valan vannonut ministeri nuita nepotismihommia viritellessään perheelleen/tuttavilleen. Eli kyseessähän on virkarikos ynnä paljon pljon muutakin.
Eivät poliitikotkaan ny sentään mitään jumalia ole.
Ei muuta kun tuollaiset touhut sen SUURENKIN kansanosan tietoon ja ymmärrykseen, niin luulenpa et kepuliloiset kokee sellaisen notkahduksen et sieltä ei vähään aikaan noustakaan ylös.
Ovatkin ketkuilleet kokkareiden ja hyrrien kanssa jo kymmeniä vuosia.
Niin pitäisikin pistää mielestäni linnaan mutta täälä suomessa tollasta paskaa saa harrastaa niin varmaan käyttää tilaisuuttaan hyväksi niin ku muutkin.
Ei linnaan, vaan syvälle lumihankeen, ei ne lakia kunnioita yhtään.
Aika kuluu ja kello käy.....
Nyt on jo kolmas (3.) kuukausi anno domino 2016 ja pekkarinen ("kesk") klaaneineen ja musuvävypoikineen rikastuu rikastumistaan, tuulen ja veronmaksajien maksamien tukiaisten avulla.
Kyllä Maukan("kesk") touhuista pitäisi tehdä tutkintapyntö poliisille.....
On meinaan niin härskiä touhua, et alta pois.
Toisaalta en kyllä ihmettele, hänhän on "keskustalainen", jossa vaikuttaa kaikki keinot olevan sallittuja?
Nyt on menossa huhtikuu, joten Pekkarisen ("kesk") musuvävypojan&co pulju rahastusautomaatti on varmaan tahkonnut jo kymmeniä miljoonia €uroja tälle vuodelle verovarojamme.
Niin, kuinkahan paljon?
On tää Suomi vaan niin korruptoitunut maa, et alta pois.
Mauri Pekkarinen kääri isot rahat Talvivaarasta kun löi Pekka Perän kanssa kättä päälle. Kuinka paljon oikein valui miljoonia Pekkarisen tilille ja valuu edelleen kun hommaa lisärahoitusta tuohon paskakaivoon? Siinäkin oikein suuri kusetus verovaroilla.
Huhtikuu on puolessa välissä, joten Pekkarinen ("kesk") vävypoikineen ja nepotismi perheineen on tehnyt eräänkin miljoonan tuolla tukipaketti härvelillä.
Uskoisin et musuvävypoikakin on tehnyt pelkästään jo tänä vuonna tuplaten, mitä normitavis Suomalainen tekee koko elämänsä aikana.
Tosin tämä normitavis Suomalainen on maksamassa osaltaan tätä Pekkarisen("kesk") tuihärvelipakettia, tai niin kuvitellaan ainakin..
Heh, eihän finskilässä ole korruptiota, e-ei. Maassa 60000 kalliisti korkeasti koulutettua työtöntä, eiköhän tuosta porukasta löytyisi tietotaitoa tuulimyllykonsultointiin? Kuinkas ollakkaan, ei ole löytynyt, kun oma tytär puolisoineen istutettu verotukia saaviin yrityksiin. Nepotismia. Piiri pieni pyörii.
Hei, tyttärellä on maurin geenit, eli helvetin tyhmä ja työtävieroksuva, vävypojalla ählämin geenit, eli vielä tyhmempi ja vielä laiskempi, miten luulet tuollaisen pariskunnan muuten pärjäävän kuin maurin avulla yhteiskunnan rahaa kusettamalla?
Käviköhän diplomi-inssin kirjekurssin laittomalla venematkallaan eurooppaan? Mauri-appi järjesti työpaikan jossa ei tarvii tietää hevonvittuu, sihteeri allekirjoittaa tukihakemuksen musulmaanin puolesta.
Onko tyttärelläkin huonosti istuva peruukki?
Maukka peruskepuli se osaa busineksen teon.
Onkohan Maukka peruskepuli mukana myös matubusineksessa?
Siellä liikkuu isot rahat Pekkarisen nepotismi poppoolle.
Tutkintapyynnön paikka?
Maukka "kesk" tekee fyffeä veronmaksaja tavisten piikkiin...
Tässä:
http://paivanbyrokraatti.com/2015/09/25/pb-mauri-pekkarinen-kesk-ja-tuulivoima/
Hyi+saatana!
Tupè+pekkarinen+on+tyypillinen+korruptio+kepuli...+100%+cocoomuslainen+paska.