tällaisella Suomi24-palstoilla, sillä kaduilla heillä ei ole koskaan mitään mahdollisuuksia. Heidät voi hoitaa yhdellä kädellä.
Hyysärit pystyy ainostaan huutaan
hdhdhdhdhd
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Joo: eilen juopunut kantasuomalainen nelikymppinen aggressiivisen oloinen mies ruokakaupassa kävi mölisemään ja ei- toivotusti puhumaan mulle ruokakaupan kassalla, eikä uskonut edes vaikka sanoin ystävällisesti, että mene sinä mulle tuntematon nyt kotiisi ja että minä olen nyt ruokakaupassa, en tunne sinua, enkä halua puhua kanssasi. Samana iltana mulle huudeltiin "kissaa" kotikatuni varrella kolmen nuoren kantasuomalaisen toimesta, kantasuomalaisten noin ikäisteni tai kymmenen vuotta nuorempien kantasuomalaisten miesten toimesta. Kolme päivää sitten joku spurgu (se oli tosin nainen) tytötteli minua, että "heitäs tyttö tupakka" - se oli mun kotitalon pihalla asiatta ja minä vain oman asuintaloni pihassa tupakoimassa. Koskaan elämässäni sen sijaan ulkomaalaiset eivät ole minua ahdistelleet missään, mutta jos haluatte listaa miten naisia ahdistellaan Suomessa arkisissa tilanteissa, siitä voisin tehdä romaanin. Enkä ole edes ulkomaalainen tai ulkomaalaistaustainen, vaan ihan perusristiveriblondi kantasuomalainen ja hlvetin massaan hukkuvan näköinen tavallinen nainen ulkonäöltäni, joten en edes kauneudella herätä huomiota. Enkä juttele tai puhu tuntemattomille tilanteissa joissa sellainen ei ole soveliasta, joten itseäni ei voi tilanteista syyllistää, jos kantasuomalaiset nuoret miehet ahdistelee.
Minä olen sitä mieltä, että nykyparikymppisiä on hyysätty aivan liikaa versus aiempiin sukupolviiin. Ja koen inhoa ajatuksesta, kun tiedän, että monen sellaisen nykyisin parikymppisen paskaperseen synnyttänyt on todennäkäisesti minun ikäluokkaani noin nelikymppinen ja työttömänä koulutusta vailla kaksikymppisenä pykännyt pentua, joita eivät sitten ole "jaksaneet" tai "osanneet" kasvattaa muunlaisiksi, kuin nettipelejä pelaaviksi ja virtuaalimaailma- sisälukutaidoton - imbesilleiksi. Ja kantasuomalaisia ainakin kaikki mulle sovinistisia laukovat epäsikiöt aina, nuoria ja alta viiskymppisiä.