POLIISI SUOJELEE HELSINGISSÄ

HUOMENNA 6.2.2016 RAUTATIEASEMALLA JA
MUUALLA KESKUSTASSA.
TIEDOSSA VOI OLLA JOUKKORAISKAUSYRITYKSIÄ.
MATUT TIETYSTI KYSEESSÄ!
KOTITURVAJOUKOT KLO 20:00
HELSINKIIN AUTTAMAAN NAISIA JA TYTTÖJÄ!
26208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Miksi turvapaikan hakijoilla on vapaa liikkumisoikeus Suomessa ? Niin kauan, kun päätös turvapaikasta on saatu, pitäisi mielestäni estää vieraan kulttuurin edustajien tuomasta oman kulttuurinsa tapoja, joiden takia he ovat maastaan lähteneet, tänne Suomeen. Kotouttaminen tarkoittaa erilaisen kulttuurin omaksumista ja entisen elämäntavan hylkäämistä. Ei meidän suomalaisten pidä sopeutua ja muuttaa elämäntyyliämme, vaan heidän, jotka tänne tulevat. Jos meidän tapamme elää tässä yhteiskunnassa on ristiriidassa turvapaikan hakijoiden uskomusten kanssa, lähteeköön takaisin sinne, mistä tulivat ja jonka elämäntavan kokevat paremmaksi kuin suomalaisen yhteiskunnan.

Äänestä
  • Kyllä, kannatetaan ulkonaliikkumiskieltoa tälle joukolle, joka tekee vaan pahojaan.

    Miksi nämä saavat kokoontua ja liikkua joukoissa, kun suomalaiset eivät saa ?

    MIKSI?

    He muodostavat vaaran ja uhan suomalaisille, ja naiset ja lapset pelkäävät, tämä ei ole oikein. Kukaan ei enää tykkää näistä ja kova kiukku nousee heti esille, jos tästä ilmiöstä tulee puhe.

    Eipä taida enää olla viihtyisää Suomessa näille, mutta itsehän ovat aiheuttaneet tilanteen. Ei enää säälitä yhtään. Totuus on paljastunut,

    Äänestä

Nyt vihervasemmisto sikamaski naamalle ja keppihevostelemaan äkkiä helsinkiin muslimilaumojen joukkoon.

Ai vihervasemmistoa ei kiinnosta vai????

Äänestä
  • Voi poliisit, miten ne jaksaa kuukaudesta toiseen tätä ylimääräistä paskaa. Poistakaa maasta ahdisteluun osallistuvat sopeutumattomat.

    Äänestä

Te ette vaan ymmärrä tätä uutta kulttuuria ja uskontoa. Vääräuskoisten naisten raiskaaminen on sallittua ja siihen pitää pyrkiä. Miehiltä taas pitää katkaista pää, miekka on arabikulttuuriin kuuluva väline ja soskun tulisi kustantaa sellainen jokaiselle maahanmuuttajalle. Toivottavasti tolkun ihmiset menee puhumaan asematunneliin matuille ettei me haluta tällaista Suomeen, mutta jos se loukkaa niiden kulttuuria ja uskontoa niin sallittakoon sitten. Emmehän halua syrjiä ketään, mitä nyt kantaväestöä joka on sivistymätön, rasistinen ja kansallismielinen tässä monikulttuurisessa utopiassa.

Äänestä

Kyllä nyt keppihevosnaisten kannattaa valjastaa pollensa ja lähteä viettämään iltaa rautatiasemalle. He voivat siellä tutustua arabialaiseen taharussimiseen oikein lähietäisyydeltä. Tahirin aukiolla ei kukaan välittänyt oliko arabikevään mielenosoittajanainen säädyllinen tai omalla puolella, vaan kaikki kourittiin tai raiskattiin kyselemättä.

Äänestä
  • Ei ne mihinkään nyt mene, eihän sitä nyt kavereita vastaan. Jäävät kotiin kirjoittelemaan, kuinka rasistisia sikoja suomalaiset ovat.

    Äänestä

  • VR varmaan järjestää ylimääräisen junan tampereen pelleporukalle. Nyt olisi tarvetta hyväksynnälle, eli hyväksyn turviksien tekemän väkivallan.

    Äänestä

  • Kyllä pellenaiset ja keppihevosnaiset nyt kohtaamaan haluaamansa UNELMAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

katupartiot hoitaa tilanteen.
Mamut peloitellaan pois ss-hatulla.

Äänestä
  • entäs karatemamut

    Äänestä

No femakkolepakot, keppilehmät, emmakarit, vassariämmät, sinne vaan nauttimaan monikulttuurisesta tapahtumasta. Muistattehan mitä äiti-tarja sanoi, ei saa keskeyttää aktia vaan pitää puhua puhelimessa.

Äänestä

On tämä nyt jo perkele,kun turvaa hakevat suunnittelevat joukkoraiskauksia ja pahoinpitelyjä heidät vastaanottaneessa maassa!!!!Katsoin eilen tubelta,kun nämä turvaan päässeet elukat Unkarissa ensimmäisenä kivittivät junia,autoja ja paikallisia ihmisiä!!Ja nakkelivat pelastusjärjestöjen vedet ja ruuat junanraiteille!!!Vittu EI YHTÄÄN noita ählämiä mihinkään.Välimerelle sota-alukset ja jokainen paatti meren pohjaan,niin loppuu se hinku tuhota sivistysvaltiot.

Äänestä

No, katselin eilen Rossija 1 uutisia (joo, siis olen suomenvenäläisiä) , Muurmanskissa matut oli yrittäneet raiskata 2 tyttöä. Lopputulos, 15 matua sairaalaan, 31 matua pidätetty. Poikakaverien lisäksi turpatalkoisiin osallistui satunnaisia ukkoja , jotka vaan oli paikalla.

Tämä siis uutisoitiin päätelevisiokanavalla, parhaaseen aikaan eli klo 9.00 uutisissa.

Miten on, noin niinkuin teoreettisena kysymyksenä, mitä luulette, tuleeko Murmanskissa toisia raiskausyrityksiä enää?

Kiitos aktiivisten kansalaisten lisäksi valtion TV kanavalle, jossa ei ole vain suvakkitoimittajia. On niissä paljon muuta vikaa, mutta ei onneksi tuota latvalahoa.

Äänestä
  • Kyllähän tuo kuulostaa epäilemättä tehokkaalta toiminnalta, mutta meillä toivottavasti vielä viranomaiset pystyvät pitämään jonkilaisessa kurissa nämä hyökkäykset, vaikka heillä on siellä vastassa monenlaista kivaa nahinaa. Irvokkainta ovat anarkistipellet, jotka sitten tulevat varmaan kivittämään poliisia.

    Denis, sinua ehkä kiinnostaa, kun aikanaan miedän kylälle muutti venäläisiä, ja eräs emäntä kovasti kritisoi, kun venäläiset tulivat hänen marjapaikoilleen poimimaan marjoja. Kun viimeksi juteltiin tästä uudesta maahanmuutosta, hän totesi, että kyllä nuo venäläiset alkaa tuntua jo ihan mukavilta ulkomaalaisiksi :)

    Äänestä

  • Tuo on sitä kuuluisaa "talkoohenkeä", voi tulla suomessakin vastaan. Mutta suomessa kävisi vain niin että "talkoolaiset" pidätettäisiin, 15 matua lähtisi täyshoitoon ja loput 31 matua sijoitettaisiin lähimpään hotelliin ns, "firman piikkiin". Ja sen jälkeen tilattaisiin "tampereen keppihevoset" Ylen pääuutislähetykseen.

    Äänestä

  • Pakko näin naisena sanoa, että kerrankin joku näytti kaapin paikan väkivaltaisille miespaskoille. Onhan se oksettavaa, kun turvapaikkaa hakevat käyttäyvät kuin elukat. Mikään maa ei halua näitä ihmisiä, palatkoon sinne mistä tulivatkin.

    Äänestä

On tää perkele että niitä paskoja ei saada pois täältä, lisää vaan tulee. Niitä hyysätään ja sitten ne vaan terrorisoi ja raiskaa. Saahan tuhoa aiheuttavat rotatkin hävittää, miksei noita?

Äänestä

Täällä on näköjään suvakeilla mielipiteenä, ettei muita kuin poliiseja tarvita pitämään silmällä tänne tunkeutuneita muslimeja, mutta juuri eilen uutisissa kerrottiin poliisin ehdottaneen Vokkeihin omia turvallisuusjoukkoja, koska poliisin resurssit eivät yksinkertaisesti riitä jatkuvien erimielisyyksien ja tappelun nujakoiden selvittelyyn.

Eikä riitä myöskään katujen ja kaupunkien turvallisuuden ylläpitoon, ellei osa kansasta tarkkaile ja dokumentoi maahantunkeutujien väärinkäytöksiä.

Suomesta on tehty kalliisti hoidettava ja ylläpidettävä "hourula", kiitos suvakkien kovaäänisen mutta vastuuttoman ryhmittymän!

Äänestä

Poliisit ovat menossa sinne turvaamaan näiden matujen turvallisuutta! ettei kukaan vaan katso heitä vihaisesti...tulee paha mieli!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HÄTÄHUUTO kirjoitti:

HUOMENNA 6.2.2016 RAUTATIEASEMALLA JA
MUUALLA KESKUSTASSA.
TIEDOSSA VOI OLLA JOUKKORAISKAUSYRITYKSIÄ.
MATUT TIETYSTI KYSEESSÄ!
KOTITURVAJOUKOT KLO 20:00
HELSINKIIN AUTTAMAAN NAISIA JA TYTTÖJÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu