Itselle tulee mieleen tietysti Renault , paitsi tietysti Rellukauppias sen ottaa, mutta onko muita sellaisia?
Mitä merkkejä ei oteta vaihdossa?
kysynnyttämän
777
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näin kauppiaana voin sinulle kertoa oman mielipiteeni asiasta, joka on sellainen, että kaikelle tavaralle on hintansa, jotkut halvempia, jotkut kalliimpia. Se on sitten eri asia kohtaako kauppiaan ja asiakkaan mielipiteet.
VikaWagen(myös Autismi, Skeida ja Seatin) ja näissä ainakin tsi ja dsg sekä tiedossa olevat päästöhuijatut. Shitroään ei kovassa kurssissa, eikä Viat. Nettiauton yms. hintataso autoille ja myynnissä olevien määrä antaa suuntaa, että mikä menee ja mikä ei.
Kuten kauppias edellä jo mainitsikin kaikelle löytyy hinta ja kauppa käy. Aivan turha jotain tuotetta painaa, koska kaikelle on ostaja olemassa. Edellinen kirjoittaja painaa kateuksissaan maan eniten myytyä tuotetta viimevuodelta ja tämän vuoden tammikuulta, joten on syytä hänen tietämyksensä kyseenalaistaa.
Kyllä ne ottaa jos ei muuten niin ilman, tosin luulin että Rellukauppias hyvittäis Rellusta mut väärässä olin .
No Rooveri ei kyl käy?
Kuten kauppias edellä jo mainitsikin kaikelle tavaralle on hintansa. Se on sitten eri asia kohtaako kauppiaan ja asiakkaan mielipiteet.
...tarkennettakoon kuitenkin sen verran, että kaikki automerkit ja mallit kyllä käy vaihdossa, joskus suoraan ostaenkin, mutta kaikki asiakkaat eivät kelpaa kauppakumppaniksi oli vaihtoautoa tahi ei.
Aasiakkaan kanssa ei kokeneempi autokauppias tee kauppaa ollenkaan.