Aika mielnkiintoista

että al-Qaidan vangit saivat varoituksen tsunamista Diego Garciassa....

http://www.expressen.se/index.jsp?a=225080
1480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oli USAn hoteissa, USAn PTWC havaitsi vedenalaisen maanjäristyksen josta se saattoi olettaa tsunamin syntyneen. Intian valtamerellä sillä ei ole sondeja, joten oletusta ei voitu vahvistaa. Varoitus annettiin myös tuhoalueen valtioille, mutta se hukkui paikalliseen byrokratiaan, yleiseen tiedonkulun hitauteen, saamattomuuteen ja avuttomuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KalleL kirjoitti:

että al-Qaidan vangit saivat varoituksen tsunamista Diego Garciassa....

http://www.expressen.se/index.jsp?a=225080

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu