Tämä uni on jo hyvää (pahaa) vauhtia toteutumassa, ikävä kyllä.
http://ennustuksia.com/2013/05/11/anne-lindellin-talous-romahduksesta/
Profeetallinen uni
1
106
Vastaukset
Onhan tuo ajankohtainen ja oli ilo jälleen saada lukea tuo ja poimia nuo yksityiskohdat. Todella vakuuttava profetia ja erinomaisesti toteutunut.
Itse olin Hesan asemalla vartijana siellä 2000 luvun alussa, joten sain perspektiiviä mitä on pakolaisuus. Siihen aikaan muualla Suomessa katseltiin pitkään kun musta mies käveli ja jossain Kauhavalla ei voinut kuvitellakaan että sellainen tulisi vastaan. Pakolaisuus oli silti silloin Suomessa jo paikallinen ongelma. Me saatoimme vartijoina nähdä monenlaisia lieveilmiöitä, joita tänä päivänäkään moni ei tiedä.
Sukulaiseni haukkuivat minut viime syksynä raistiksi, koska annoin aika karuja lausuntoja siitä viime syksyn muuttoilmiöstä. Nämä KAIKKI kertomani kuitenkin ovat tapahtuneet jo, eikä siinä tarvita profetoinnin armolahjaa, vaan kokemusta. Siksi minä uskalsin sanoa mitä sanoin ja sanoin seisovani sanojeni takana. Sukulaiset eivät tänä päivänäkään ole tunnustaneet saati ottaneet yhteyttä. Todennäköisesti koittavat vieläkin valehdella itselleen ja muille kysyttäessä että kakka ei ole housussa, vaikka haju on jo tosi kova.
Profetiassa puhuttiin myös paljon väärinkäytöksistä EU maissa, jotka ovat olleet myös puheenaihe. Mutta ei puhuttu mistä maasta tai syystä romahdus varsinaisesti alkaisi. Uskon että Saksan autoteollisuus on se josta kaikki alkaa vielä. Tämä on vain johtopäätös, koska summat siellä ovat tähtitieteellisiä ja se on yksi maan talouden kulmakivistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1334705Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703310"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1053185Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392631Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282312- 1131608
- 491136
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3391127- 49872
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55691