Tämä uni on jo hyvää (pahaa) vauhtia toteutumassa, ikävä kyllä.
http://ennustuksia.com/2013/05/11/anne-lindellin-talous-romahduksesta/
http://ennustuksia.com/2013/05/11/anne-lindellin-talous-romahduksesta/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Onhan tuo ajankohtainen ja oli ilo jälleen saada lukea tuo ja poimia nuo yksityiskohdat. Todella vakuuttava profetia ja erinomaisesti toteutunut.
Itse olin Hesan asemalla vartijana siellä 2000 luvun alussa, joten sain perspektiiviä mitä on pakolaisuus. Siihen aikaan muualla Suomessa katseltiin pitkään kun musta mies käveli ja jossain Kauhavalla ei voinut kuvitellakaan että sellainen tulisi vastaan. Pakolaisuus oli silti silloin Suomessa jo paikallinen ongelma. Me saatoimme vartijoina nähdä monenlaisia lieveilmiöitä, joita tänä päivänäkään moni ei tiedä.
Sukulaiseni haukkuivat minut viime syksynä raistiksi, koska annoin aika karuja lausuntoja siitä viime syksyn muuttoilmiöstä. Nämä KAIKKI kertomani kuitenkin ovat tapahtuneet jo, eikä siinä tarvita profetoinnin armolahjaa, vaan kokemusta. Siksi minä uskalsin sanoa mitä sanoin ja sanoin seisovani sanojeni takana. Sukulaiset eivät tänä päivänäkään ole tunnustaneet saati ottaneet yhteyttä. Todennäköisesti koittavat vieläkin valehdella itselleen ja muille kysyttäessä että kakka ei ole housussa, vaikka haju on jo tosi kova.
Profetiassa puhuttiin myös paljon väärinkäytöksistä EU maissa, jotka ovat olleet myös puheenaihe. Mutta ei puhuttu mistä maasta tai syystä romahdus varsinaisesti alkaisi. Uskon että Saksan autoteollisuus on se josta kaikki alkaa vielä. Tämä on vain johtopäätös, koska summat siellä ovat tähtitieteellisiä ja se on yksi maan talouden kulmakivistä.