Profeetallinen uni

pelottavantotta

1

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onhan tuo ajankohtainen ja oli ilo jälleen saada lukea tuo ja poimia nuo yksityiskohdat. Todella vakuuttava profetia ja erinomaisesti toteutunut.
      Itse olin Hesan asemalla vartijana siellä 2000 luvun alussa, joten sain perspektiiviä mitä on pakolaisuus. Siihen aikaan muualla Suomessa katseltiin pitkään kun musta mies käveli ja jossain Kauhavalla ei voinut kuvitellakaan että sellainen tulisi vastaan. Pakolaisuus oli silti silloin Suomessa jo paikallinen ongelma. Me saatoimme vartijoina nähdä monenlaisia lieveilmiöitä, joita tänä päivänäkään moni ei tiedä.
      Sukulaiseni haukkuivat minut viime syksynä raistiksi, koska annoin aika karuja lausuntoja siitä viime syksyn muuttoilmiöstä. Nämä KAIKKI kertomani kuitenkin ovat tapahtuneet jo, eikä siinä tarvita profetoinnin armolahjaa, vaan kokemusta. Siksi minä uskalsin sanoa mitä sanoin ja sanoin seisovani sanojeni takana. Sukulaiset eivät tänä päivänäkään ole tunnustaneet saati ottaneet yhteyttä. Todennäköisesti koittavat vieläkin valehdella itselleen ja muille kysyttäessä että kakka ei ole housussa, vaikka haju on jo tosi kova.
      Profetiassa puhuttiin myös paljon väärinkäytöksistä EU maissa, jotka ovat olleet myös puheenaihe. Mutta ei puhuttu mistä maasta tai syystä romahdus varsinaisesti alkaisi. Uskon että Saksan autoteollisuus on se josta kaikki alkaa vielä. Tämä on vain johtopäätös, koska summat siellä ovat tähtitieteellisiä ja se on yksi maan talouden kulmakivistä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      116
      6310
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      377
      6113
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5810
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2345
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      115
      1390
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1211
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      867
    Aihe