Koko suomi häpeää Yleä

Ylenanto teki sen taas! Hölmöili suomen maailmankartalle.
Vaihteeksi Israelilaiset pilkkaamasa suomea ja tietysti ennenkaikkea Ylenantoa. Yksikään ihminen ei ylenannnon juttuja pysty katsomaan ilman suunnatonta myötähäpeää.

http://mvlehti.net/2016/02/08/israelilainen-uutissivusto-teki-pilkkajutun-ylesta/
23114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Yle on hävettävä.

Ei tiedä myöskään faktoja tai todennäköisemmin valehtelee tietoisesti. Tämän aamun matutusjutussaan toimittaja sanoi että tänne tulee ensisijaisesti irakilaisia ja syyrialaisia.

Ykn antamat viralliset tiedot:
-syyria 48%
-afganistan 21%
-irak 10%

Mtv taas sanoi Turkissa olevan 2 milj syyrialaista. BBC ja muut sanoo 2.5 milj. Virhe on vain 25%, eihän se mitään ole. Ei yllä ihan stubbin omasta päästä ravistamiin lukuihin.

Äänestä

Kohta nähdään tai ei, miten yle julkistaa stubbin kannan että Suomi on merkelin linjoilla.

Haluamme kuulemma lisää integraatiota. Haluamme rajojen pysyvän auki. Olemme eri mieltä kuin Ruotsi ja Tanska.

Juuri kun kansan kannatus Niinistön puheelle on mitattu ja enemmistö sanoo että kyse elintasopakolaisia ja että kaikille ei riitä hyvää.

Stubbi käänsi prosentit taas.

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-02-07/finland-lashes-out-at-sub-optimal-response-to-migrant-crisis

Äänestä

Koko eurooppa alkaa hävetä yleä ja stubbia. Nyt ei enää kannata missään sanoa olevansa suomesta. Esittäkää edes olevanne virosta kun matkustatte jonnekin. Teitä edes kohdellaan ihmisenä.

Äänestä
  • Joko hallitus on keskustellut ja kieltänyt rasistiset katupartiot, mitä Stubb muutama viikko takaperin pää tutisten YLE:n verenpainetta kohottavissa uutisissa vakuutti ?

    Äänestä

Päinvastoin oli hyvä että levisi maailmalle koko juttu, siinä saa hyysärit silmilleen niin että tuntuu, ja teille suvakeille ja hyysäreille nauretaan ympäri maailman.

Äänestä
  • Samaa mieltä että hyvä kun levisi. Mutta silti hävettää että mukamas maan johtava media on noin tollo ja epärehellinen.

    Äänestä

Ei tänne mamuttamaan tulleet ryssät ole koko Suomi. Lukekoot he Putinin MV-lehteä, mutta haiskoon piilossa meiltä suomalaisilta.

Äänestä
  • Jopa Merkelin Saksan lehdistöstö antaa oikeamman kuvan tapahtumista maailmalla kuin YLE tai HESARI. Suomen maakuntalehdissä voi olla oikeata asiaakin, esimerkiksi Forssan Lehdessä oli äsken Sirkka-Liisa Anttilan objektiivinen kirjoitus maahanmuutosta.

    Äänestä

  • eurooppasuomi kirjoitti:

    Jopa Merkelin Saksan lehdistöstö antaa oikeamman kuvan tapahtumista maailmalla kuin YLE tai HESARI. Suomen maakuntalehdissä voi olla oikeata asiaakin, esimerkiksi Forssan Lehdessä oli äsken Sirkka-Liisa Anttilan objektiivinen kirjoitus maahanmuutosta.

    Kyllä mieluummin luen brittilehdistä, niissä vielä enemmän oikeata kuvaa maailmalta. Ruotsinkin lehdet pimittävät esim dailymailin totuuspaljastuksia.

    Äänestä

lähdetään koko kansa illalla lenkille ... kieltääkö suvakit lenkillä käymisen..... häiritsee varmaan matujen raiskaus puuhia....ollaan pesis harkkoihin menossa katapultti mailat mukana...

Äänestä
  • Onko naiset valitelleet raiskauksista? Ei ole kuulunut pienintäkään avunpyyntöä. Lähden vasta sitten kun oikeasti naiset pyytävät apua.

    Äänestä

Lisää näitä. Päästään tuosta pellelaitoksen politiikkapuolesta eroon, kun tarpeeksi nauretaan ulkomailla.

Äänestä

Eikö tuota YLE:ä saada kuriin. Onko pakko maksaa veroja tuollaiselle valehtelu- ja sensuurilaitokselle...

Äänestä

Katselin YLE:n aamu-tv:ta. Tulin jo pahoinvoivaksi. Oli pakko kääntää MTV3:lle. Miten YLE saadaan ns. enemmän puolueettomaksi?
Olisiko oikea kanava kansalaisaloite? Kohta loppuu kokonaan YLE:n katselu, ainakin minun osaltani. Harmi vain maksaa pakkoveroa moisesta pelleilystä ja uusinnoista.

Äänestä
  • Siellä onkin alkamassa 15.2.2016 aloite: "Yle-vero on lakkautettava". Hyvä aloite. Käykää antamassa kannatuksenne.

    Äänestä

  • "Katselin YLE:n aamu-tv:ta. Tulin jo pahoinvoivaksi. Oli pakko kääntää MTV3:lle. Miten YLE saadaan ns. enemmän puolueettomaksi?"

    Sama täällä. Käänsin MTV:3:lle. Eipä ollut apua. Verenpaine vaan nousi entisestään, kun siellä höyryttiin suomalaisen terroristin vangitsemisesta Lontoossa.

    Äänestä

  • Sitäpä EI TIETENKÄÄN mainittu, ettei ollut syntyperäinen suomalainen....

    Äänestä

  • samaaskeidaa kirjoitti:

    "Katselin YLE:n aamu-tv:ta. Tulin jo pahoinvoivaksi. Oli pakko kääntää MTV3:lle. Miten YLE saadaan ns. enemmän puolueettomaksi?"

    Sama täällä. Käänsin MTV:3:lle. Eipä ollut apua. Verenpaine vaan nousi entisestään, kun siellä höyryttiin suomalaisen terroristin vangitsemisesta Lontoossa.

    En enää katso YLEN aamuohjelmaa. Sen sijaan aamukahvin aikana luen Focus.de nettilehteä ja katselen sen tuottamia videoita eri puolilta maailmaa. Jos ARD tuottaa hyviä asiavideoita. YLE ja HESARI antavat aivan kummallisen kuvan maailmasta.

    Äänestä

  • 187889 kirjoitti:

    Sitäpä EI TIETENKÄÄN mainittu, ettei ollut syntyperäinen suomalainen....

    Ei tietenkää! Sehän olisi ollut rasismia ja Suomen maineen puolustamista.Pääasia,että saatiin taas sahata omaa oksaa maailman silmissä ja suojella rikollista.Siinä tuo vitun yle on mestari.Kanava vaihtuu aamuisin heti,kun tämä ukkolan naama näkyy.

    Äänestä

Ylellä nyt on näitä punikkien jälkeläisiä ja hehän vihaavat kristittyjä ja siinä samalla kristillisiä arvoja, he vihaavat isänmaallisuutta, koska se perustuu kristillisiin arvoihin. Aina kun penkoo näiden toimittajien taustoja, sieltä löytyy kyllä yhteydet vasemmistoon, ateismiin ja muuhun, mikä tuhoaa tämän maan.

Äänestä
  • Mikä on yleläisten puoluejakauma prosenteissa? Onko selvä enemmistö vihr.vas? Uutisista päätellen on.

    Äänestä

Lukekaa ihmiset vain useita ulkomaisia lehtiä, täällä Suomessa eletään kaikesta koulutuksesta huolimatta kuin umpiossa, ilmeisesti täällä on edelleen olemassa se suuri juopa kansan keskuudessa ja sen tukahduttamaksi ei kannata jäädä ainakaan tiedonsaannin kohdalla, kun sitä ei vielä sentään ole kokonaan estetty. On katsokaas muunkinlaisia maailmankuvia kuin mitä vasemmistolaisateistiliberaaleilla on, sitä paskaa on turha niellä, kun ei ole pakko.

Äänestä

Ylen henkilöstössä huumeidn käyttäjiä, koko ylen punikit pitää laittaa huumetestiin.
ilmankos sinne tyontyy aina haloskakin lässyttämään..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


annanylen kirjoitti:

Ylenanto teki sen taas! Hölmöili suomen maailmankartalle.
Vaihteeksi Israelilaiset pilkkaamasa suomea ja tietysti ennenkaikkea Ylenantoa. Yksikään ihminen ei ylenannnon juttuja pysty katsomaan ilman suunnatonta myötähäpeää.

http://mvlehti.net/2016/02/08/israelilainen-uutissivusto-teki-pilkkajutun-ylesta/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu