pakolaiset uusi Nokia

Näin otsikoi hesarissa eräs kolumninsa. propagandaa alusta loppuun saakka. lukekaa ihmisten kommentit kolumniin. ne on päteviä ja fiksuja.

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1305984133278

lue ja huomaa propaganda
1669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

hei me tienataan tällä

Äänestä

Uusia Nokia malleja:

Nokia Afgan
Nokia Isis
Nokia Taleban
Nokia Halall
Nokia Allahu-Akbar
Nokia Sunni
Nokia Siia
.
Jne.

Äänestä
  • Nokia Taharrus
    Nokia Raper
    .
    jne

    Äänestä

todellisuudessa suurin osa "pakolaisista" tulee suurilla laivoilla eikä millään pikkuveneillä vaikka näin meille valehdellaankin?

Äänestä

Juu, kultamunat ovat Suomen uusi Nokia - ja Sipilä on sen uuden Nokia-Suomen uusi Elop-Flop.

Äänestä

saattaa kyllä työllistää yhtä paljon kuin nokia, mutta tuotot jäänevät pienemmiksi kuin nokialla parhaimpina päivinä

Äänestä
  • en vaan nyt ymmärrä missä kohdaa sanni ilmaisi tukensa mv-lehdelle.

    Äänestä

Talousguru Niinistö avasi vuosia sitten Talvivaaran uutena Nokiana.

Äänestä

ELY-keskukset kilpailuttavat koulutuksen järjestäjät. Lapissa toistuvat samat nimet; Rovala-opiston lisäksi Kemin lyseon lukio, Arffman Consulting Oy ja Kielimaa Oy.

Tämä on myös ongelma.

Vain ne firmat joille kunnan päättäjät HALUAVAT antaa veronmaksajien rahat, hyötyvät bussineksesta?

Tästäkö syystä mm. demarit ovat lähteneet voimalla mukaan matubussinekseen?!

Äänestä
  • "Tässä treenataan ruumiinosia laulun avulla."

    Tätit lallattavat aikuisille miehille "pää, olkapää, peppu.." lasten laulua.

    Paljos ne tälläisellä "koulutuksella" tienaavat?!

    Onko moraalisesti oikein rikastua toisten veronmaksajien selkänahasta revityillä veroilla?

    Tänä vuonna työttömystuen vero% nostettiin jo 25%!

    Suomalainen työtön siis saa entistä vähemmän käteen koska maksaa entistä enemmän matujen kanssa leikkiville.

    Äänestä

Nyt on investoitu 1,5 miljardia ja raiskatut päälle. Tänä vuonna investoidaan sama uudet nokialaiset päälle. About toinen 1,5 miljardia. Missä vaiheessa alkaa tuottamaan ?

Äänestä

Tämä uusi Nokia raiskaa suomalaisia pikku tyttöjä.

Eikö tätä uutta Nokiaa voisi lakkauttaa, ainakin Oulusta ?

Pyydän kauniisti.

t. Ninniih

Äänestä

Nokialle nokinielu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


propagandakoneisto kirjoitti:

Näin otsikoi hesarissa eräs kolumninsa. propagandaa alusta loppuun saakka. lukekaa ihmisten kommentit kolumniin. ne on päteviä ja fiksuja.

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1305984133278

lue ja huomaa propaganda

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu