Ei se ole ihme että ulkomailta tulee

aina maailman parhaat muusikot ja laulajat. Pankaas kuunnellen ja katsoen kun pieni pojan naskali The Voice Kids 2013 skabassa painaa menemään Queenin Bohemian Rhapsody,a. On siinä ääntä kerrakseen.

https://www.youtube.com/watch?v=jZ6DBG54c3Y
25111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Miten jonkun pennun ulina vuodelta 2013 liittyy palstan aiheeseen?

Äänestä
  • Herää kysymys, että miten sinä liityt mihinkään? Korkeintaan omaan siskoosi 3 promillen kännissä.

    Äänestä

  • ertertete kirjoitti:

    Herää kysymys, että miten sinä liityt mihinkään? Korkeintaan omaan siskoosi 3 promillen kännissä.

    Arvasin että aloitus oli vajaaälyisen suvakin aivopieru.

    Äänestä

  • Vaiti turhake. Surmaa itsesi.

    Äänestä

Kyseessä on Hollantilainen laulaja näyttelijä Jesse Pardon. Mahtava ääninen poika. Toivottavasti äänenmurros ei tee hänelle tepposia niin kuin usein käy näille lapsi artisteille. Kaikkea hyvää Jesselle. Hänestä kuullaan varmasti vielä.

Äänestä
  • Joo ei ole mitään "aja hiljaa isi nyt vaan" linjaa niin kuin suomessa. Täällä menestyy vain rumaääniset vonkaajat kuten tuomari nurmiot. Kaunis lauluääni on out.

    Äänestä

  • NäinSeOn kirjoitti:

    Joo ei ole mitään "aja hiljaa isi nyt vaan" linjaa niin kuin suomessa. Täällä menestyy vain rumaääniset vonkaajat kuten tuomari nurmiot. Kaunis lauluääni on out.

    Ja entäs joku määkyvä J. Karjalainen? Miten tällainen jodlaaja voi menestyä?

    Äänestä

  • Suomessa menestyvät sellaiset laulajat jotka ei ulkomailla (missään) saisi keikkoja tai studioaikaa. Niin kuin nämä Alangon veljekset. Mitä paskempi laulaja niin sitä varmemmin se menestyy Suomessa. Ruotsalaisetkin nauraa mahallaan Suomen musiikkimaailmalle.

    Äänestä

No olipa kaunista kuultavaa.

Äänestä
  • Painu vittuun täältä suvakki jos ei maa miellytä.

    Äänestä

  • yksinkertainen.ratkaisu kirjoitti:

    Painu vittuun täältä suvakki jos ei maa miellytä.

    Onko rahat loppu ja et pääse iltakaljalle vai mistä moinen viha? Juo partavettä ja tuulilasin pesunestettä.

    Äänestä

  • No olipas siinä kova poljento. Ihan alkoi jalka vippaamaan.

    Äänestä


  • Se oli hyvä myös.

    Äänestä

Suomessa on ihmisiä 5,5 miljoonaa ja maailmassa yli 7 miljardia, joten eipä ole ihme, että maailmalta löytyy aina silloin tällöin huippu lahjakkaita .

Äänestä
  • No ei tuolla lavalla laula kuin yksi kerralaan eikä 7 miljardia.

    Äänestä

nuoret vetävät vain menemään aikuiset sortuu helposti suorittamaan kappaleen läpi.

Äänestä
  • Jotenkin nää skidit laulaa paljon terveemmin ja kovemmalla antaumuksella kuin aikuiset.

    Äänestä

Ihana poika. Ihana hymy.

Äänestä

Tuo Jesse oli samantyylinen kuin vastaavassa iässä Robin täällä.

Äänestä
  • Ei sentään Jesse Kaikuranta.

    Äänestä

On se hyvä, että noissa kisoissa kukaan aivopesty lapsi ei tanssi ripaskaa. Nämä kisat on pyhitetty sivistysvaltioille.

Äänestä

Tuulahdus sivistyneestä maailmasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


On.se.niin.väärin kirjoitti:

aina maailman parhaat muusikot ja laulajat. Pankaas kuunnellen ja katsoen kun pieni pojan naskali The Voice Kids 2013 skabassa painaa menemään Queenin Bohemian Rhapsody,a. On siinä ääntä kerrakseen.

https://www.youtube.com/watch?v=jZ6DBG54c3Y

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu